Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI D: FILIPINET - ITALIA

Datome me 100%, Italia starton me fitore

FOTO / fiba.com

Datome me 100%, Italia starton me fitore


31 August, 2019 @18:36

Italia pa telashe i mposhti Filipinet me rezultat 62-108.

Luigi Datome luajti rolin kryesor në fitoren e Italisë. Ai gjatë gjithë ndeshjes nuk huqi asnjë nga tentimet për dy dhe tre pikë, derisa luajti me 17 pikë në total.

Me 17 pikë të tjera luajti edhe Amedeo Della Valle, kurse këta dy u ndihmuan edhe nga Danilo Gallinari me 16 pikë.

Jaymar Perez dhe Andray Blatche luajtën me nga 15 pikë secili te Filipinet.

Italia në ndeshjen e radhës do të takohet me Angolën, kurse Filipinet me Serbinë.


 
Të gjitha lajmet nga Kina 2019