Të gjitha lajmet

PRISHTINA (F)

Prishtina transferon ish-lojtaren e Bashkimit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Prishtina transferon ish-lojtaren e Bashkimit

2 September, 2019 @22:57

Njëra prej basketbollisteve më të dalluara të Bashkimit në stinorin e kaluar, Danisha Shaw, ka arritur marrëveshje me skuadrën kampione të Ligës së Femrave, Prishtinën.

Zyrtarizimi i amerikanes ende nuk është bërë nga Prishtina, por brenda pak ditësh pritet që të zyrtarizohet.

Danisha Shaw do të jetë përforcimi i dytë i Prishtinës në këtë stinor pas Enxhi Xhanaj.

Prishtina gjithashtu sivjet do të garojë në Euro Cup, ku në grup për kundërshtare do t’i ketë skuadrat: Sparta&k M.R. Vidnoje, MBA Moscow dhe Besiktas.

PRISHTINA (F)

Vashat kampione, përforcohen nga Shqipëria

30 August, 2019 @11:31

Kampionet e Ligës së Femrave, vajzat e Prishtinës, pak para çastesh e zyrtarizuan përforcimin e parë të stinorit. Enxhi Xhanaj…

TE TË GJITHA GRUPMOSHAT

Zyrtarisht nis afati kalimtar

26 August, 2019 @10:47

Federata e Basketbollit të Koosvës (FBK) ka bërë të ditur tash se prej nesër hapet edhe zyrtarisht afati kalimtar i…

BASHKIMI (F)

Vashat e Bashkimit, transferojnë qendrën nigeriane

23 August, 2019 @17:14

Vashat e Bashkimit, zyrtarizuan përforcimin nga Nigeria, Aisha Balarabe. Aisha është e gjatë 193 cm, luan në pozitën e qendrës.…

BASHKIMI (F)

Bashkimi (F) rikthen Haywoodin në skuadër

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

20 August, 2019 @15:30

Nënkampionet e Ligës së Femrave në basketboll, vajzat e Bashkimit, e rikthyen në skuadër ish-lojtaren, Khadija Brown-Haywood. Haywood ishte pjesë…

KOSOVA U18

Pa fitore, të fundit në renditje të evropianit

Foto: fiba.com

14 July, 2019 @22:32

Basketbollistet e Kosovës U18 kanë përfunduar sot Evropianin e Divizionit B të mbajtur në Shkup, me humbje ndaj Maqedonisë Veriore…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave