Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PEJANET FITOJNË

Peja 03 kampione e Ligës së Parë, inkuadrohet në Superligë

Foto: FBK

Peja 03 kampione e Ligës së Parë, inkuadrohet në Superligë


Teksti: FBK

24 April, 2023 @13:52

Peja 03 është shpallur kampione e Ligës së Parë të Femrave. Skuadra pejane në dy ndeshjet finale ka qenë më e mirë se WBC Bashkimi.

Peja 03

Sfidën e parë vashat pejane e fituan 55:50, kurse takimin e dytë në Therandë e fituan 47:53 (11:13, 17:10, 6:16, 13:14).

wbc bashkimi

Peja 03 kishte përfunduar garat e rregullta me 13 fitore e një humbje, ndërsa WBC Bashkimi 12 fitore e dy humbje.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave