Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

Foto: fiba.basketball

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime


4 September, 2019 @13:53

Vazhdon drama në Botërorin që po zhvillohet në Kinë.

Porto-Riko - Tunisi

Porto-Rikoja shënoi fitore në fund të ndeshjes duke shënuar në fund Gary Browne, kundër Tunisit, ku pas shënimit ndeshja përfundoi me rezultat 67-64.

Basketbollisti më efikas te Porto-Rikoja ishte Renaldo Balkman duke realizuar 14 pikë dhe 9 kërcime, ndërsa tek afrikanët Omara Abada u veçua, duke realizuar 14 pikë dhe 6 rrëmbime të topit. Me këtë fitore Porto-Rikoja siguroi kualifikimin në raundin e radhës në Botëror.

 

Angola - Filipinet

Edhe ndeshja e Grupit D, ishte mjaft dramatike deri në fund, kur Angola arriti që të mposhtë Filipinet, në vazhdime me rezultat 84-81.

Pikëshënuesi më i mirë tek afrikanët ishte Valdelicio Joaquim i cili shënoi 20 pikë, derisa double-double i Andray Blatche me 23 pikë dhe 12 kërcime, nuk ishte i mjaftueshëm për fitoren e filipinasve.

 

Në ndeshjet tjerat të ditës, pa befasi Polonia arriti që të mposhtë Bregun e Filldishtë me rezultat 80-63, duke i kompletuar 3 fitore në po aq ndeshje të luajtura.

Për polakët lojtari më efikas ishte Adam Waczynski me 16 pikë dhe 6 asistime, kurse për fildishët pikëshënuesi më i mirë ishte Charles Abouo me 23 pikë.

 

Korea e Jugut - Nigeria

Nigeria me lehtësi arriti fitorën e parë në grupe duke fituar me rezultat 108-66 kundër Koresë së Jugut.

Basketbollisti Michael Eric me 17 pikë dhe 9 kërcime ishte më i miri tek fituesit, derisa tek koreanët basketbollisti i natyralizuar Guna Ra u dallua me double-double prej 18 pikëve dhe 11 kërcimeve.

 


PRISHTINA

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

FBK Liga e Femrave

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

03/09/19 @ 19:57

EKSKLUZIVE

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

FBK Superliga/International/Intervista

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

04/09/19 @ 11:06

SHQIPËRI

Hysenagolli, Gorea, Hamati - mbesin te Teuta

Balkan League/International

Hysenagolli, Gorea, Hamati - mbesin te Teuta

03/09/19 @ 19:36

KINA 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

International/Kina 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

03/09/19 @ 19:43

PRISHTINA

Dardani mbetet te kampionia

FBK Superliga

Dardani mbetet te kampionia

03/09/19 @ 17:28

TREPÇA

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

FBK Superliga

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

03/09/19 @ 19:28

ILLMEN BAJRA

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër

FBK Superliga/International/Transfere

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër

03/09/19 @ 09:08

KINA 2019

Republika Domenikane dhe Zelanda e Re befasojnë kundërshtarët

Kina 2019

Republika Domenikane dhe Zelanda e Re befasojnë kundërshtarët

03/09/19 @ 17:03

PRISHTINA (F)

Prishtina transferon ish-lojtaren e Bashkimit

FBK Liga e Femrave

Prishtina transferon ish-lojtaren e Bashkimit

02/09/19 @ 22:57

E RADHËS

FIBA vazhdon mbështjetjen ndaj FBK-së

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

FIBA vazhdon mbështjetjen ndaj FBK-së

03/09/19 @ 08:32

SENIORET PARA DUELEVE

Orari i ndeshjeve dhe rrugëtimi drejt finales

Përfaqësuesja/International

Orari i ndeshjeve dhe rrugëtimi drejt finales

19/07/21 @ 09:14

KOSOVA U20

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

18/07/21 @ 18:37

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

EDICIONI 2021/22

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

12/07/21 @ 14:40

DARDANET

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja/International

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

12/07/21 @ 14:31

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13


 
Të gjitha lajmet nga International