Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EKSKLUZIVE

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës


4 September, 2019 @11:06

Njëri ndër basketbollistët më të mirë që ka Kosova, Drilon Hajrizi, këto ditë është duke u përgatitur për sezonin e ri.

Njeriu që luajti për të gjitha ekipet e mëdha të basketbollit kosovar dhe ka bërë karrierë edhe në Japoninë e largët, ka folur për TopSporti.com pas disa spekulimeve që po shkruhen për te.

“Aktualisht kam shumë oferta nga klube brenda dhe jashtë vendit. Për shkak të arsyeve personale këtë stinor më konvenon të jem në Kosovë. Shumica e klubeve kosovare kanë shprehur interesim për mua, për çka i falenderoj,” ka thënë fillimisht Hajrizi.

“Por, të gjithë fjalët që po qarkullojnë se unë do të luaj për këtë apo atë ekip, për momentin janë spekulime! Andaj, me agjensionin me të cilin bashkëpunoj, besoj që brenda kësaj jave do të përcaktohet se për cilin klub do të luaj këtë sezon,” ka thënë Hajrizi, për të shtuar…

“Kërkoj nga disa klube kosovare më  shumë profesionalizëm gjatë informimit të simpatizuesve të tyre, pasi që çdo lajm ndryshe mund t’i zhgënjej ata, për çka sinqerisht më vjen keq,” ka përfunduar Hajrizi.

Mitrovicasi në stinorin e kaluar ka qenë pjesë e Bashkimit të Prizrenit, të cilëve u ka ndihmuar në rrugë drejt gjysmëfinales së PlayOffit.

Driloni 28 vjeç në stinorin e kaluar ka pasur mesatare prej 19 pikësh për ndeshje, 9.2 kërcimesh dhe 5.3 asistimesh.


PRISHTINA

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

FBK Liga e Femrave

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

03/09/19 @ 19:57

KINA 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

International/Kina 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

03/09/19 @ 19:43

SHQIPËRI

Hysenagolli, Gorea, Hamati - mbesin te Teuta

Balkan League/International

Hysenagolli, Gorea, Hamati - mbesin te Teuta

03/09/19 @ 19:36

TREPÇA

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

FBK Superliga

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

03/09/19 @ 19:28

PRISHTINA

Dardani mbetet te kampionia

FBK Superliga

Dardani mbetet te kampionia

03/09/19 @ 17:28

KINA 2019

Republika Domenikane dhe Zelanda e Re befasojnë kundërshtarët

Kina 2019

Republika Domenikane dhe Zelanda e Re befasojnë kundërshtarët

03/09/19 @ 17:03

ILLMEN BAJRA

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër

FBK Superliga/International/Transfere

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër

03/09/19 @ 09:08

E RADHËS

FIBA vazhdon mbështjetjen ndaj FBK-së

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

FIBA vazhdon mbështjetjen ndaj FBK-së

03/09/19 @ 08:32

PRISHTINA (F)

Prishtina transferon ish-lojtaren e Bashkimit

FBK Liga e Femrave

Prishtina transferon ish-lojtaren e Bashkimit

02/09/19 @ 22:57

PRISHTINA

Fisnik Rugova mbetet në fole

FBK Superliga

Fisnik Rugova mbetet në fole

01/09/19 @ 14:02

PEJA

Peja rikthen edhe Hajzerin

FBK Superliga/Transfere

Peja rikthen edhe Hajzerin

19/07/21 @ 20:09

KOSOVA U20

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

18/07/21 @ 18:37

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

KB PEJA

KB Peja me paralajmërim premtues

FBK Superliga

KB Peja me paralajmërim premtues

17/07/21 @ 14:29

PEJA

Peja rikthen ish-trajnerin

FBK Superliga

Peja rikthen ish-trajnerin

14/07/21 @ 19:31

BASHKIMI

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

FBK Superliga/Transfere

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

13/07/21 @ 17:41

GOLDEN EAGLE YLLI

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

FBK Superliga/Transfere

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

12/07/21 @ 19:22

EDICIONI 2021/22

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

12/07/21 @ 14:40

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni vazhdon me përforcime

FBK Superliga/Transfere

Kampioni vazhdon me përforcime

10/07/21 @ 20:42


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga