Të gjitha lajmet

KINA 2019

Republika Domenikane dhe Zelanda e Re befasojnë kundërshtarët

Republika Domenikane dhe Zelanda e Re befasojnë kundërshtarët

3 September, 2019 @17:03

Gjermania pëson humbje edhe në ndeshjen e dytë, kësaj radhe nga Republika Domenikane me rezultat 70-68.

Eloy Vargas me 16 pikë dhe 5 kërcime ishte basketbollisti më efektiv tek Domenikanët, derisa tek Gjermania antari i Boston Celtics, Daniel Theis realizoi 12 pikë, 8 kërcime dhe 5 vjedhje të topit.

Ndeshje tjetër interesante e ditës së sotme ishte ndërjmet Zelandës së Re dhe Malit të Zi, ku përfundoi me fitore të Zelandes së Re me rezultat 93-83.

Lojtari më i mirë tek fituesit ishte Corey Webster që shënoi 25 pikë, 7 asistime dhe 6 kërcime, derisa tek Mali i Zi lojtari më efektiv ishte Nikola Ivanovic me 18 pikë dhe 7 asistime.

 

Australia pa befasi arriti që të mposht Senegalin me rezultat 81-69.

 

Basketbollisti i Utah Jazz, Joe Ingles me 17 pikë, 10 kërcime dhe 9 asistime ishte afër shifrave triple-double, ndërsa për afrikanët Xane Dalmeida me 14 pikë dhe 5 kërcime ishte më i veçuari.

Çekia pa ndonjë vështirësi ka mposhtur Japonin me rezultat 89-76, duke e arritur fitoren e parë në këtë Botëror.

Blake Schilb dhe Jaromir Bohacik me nga 22 pikë ishin basketbollistët më të mirë tek evropianët, derisa tek japonezët talenti Rui Hachimura me 21 pikë dhe 6 kërcime ishte më i miri

 

GRUPI F: ZELANDA E RE - BRAZILI

Barbosa çon Brazilin në fitore

FOTO / fiba.com

1 September, 2019 @13:35

Brazili duke e mposhtur Zelandën e Re me rezultat 94-102, e nisi Kampionatin Botëror me fitore. Leandrinho Barbosa ishte lojtari…

GRUPI H: KANADA - AUSTRALIA

“Kengurët” fillojnë me fitore

FOTO/ fiba.com

1 September, 2019 @13:20

Ndeshja e parë e ditës së dytë në Kampionatin Botëror KINA 2019, përfundoi me fitoren e Australisë ndaj Kanadasë me…

GRUPI D: FILIPINET - ITALIA

Datome me 100%, Italia starton me fitore

FOTO / fiba.com

31 August, 2019 @18:36

Italia pa telashe i mposhti Filipinet me rezultat 62-108. Luigi Datome luajti rolin kryesor në fitoren e Italisë. Ai gjatë…

GRUPI C: IRANI - PORTO RIKO

Mojica sjellë fitoren e Porto Rikos

FOTO / fiba.com

31 August, 2019 @17:00

Duke shënuar në sekondat e fundit të ndeshjes, Porto Riko e mposhti Iranin me rezultat të ngushtë 81-83. Javier Mojica…

GRUPI B: RUSIA - NIGERIA

Rusia me vështirësi mposhtë Nigerinë

FOTO/ fiba.com

31 August, 2019 @15:42

Një ndeshje interesante në ditën e parë të Kampionatit Botëror Kina 2019, u luajt në mes të Rusisë dhe Nigerisë. …

Të gjitha lajmet nga Kina 2019