Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ISH LOJTARI I KB PRIZRENI

Brandon Scott mbetet në Superligë

Brandon Scott mbetet në Superligë


5 September, 2019 @13:53

Njëri ndër basketbollistët që debutoi në basketbollin kosovar në stinor të kaluar, Brandon Scott, përsëri do të jetë pjesë e elitës sonë.

Ai sot është zyrtarizuar si lojtar i ri i ekipit debutues në Superligë, KB Feronikeli.

Scott në stinorin e kaluar ka qenë pjesë e KB Prizreni, për të cilët luajti në pjesën më të madhe të stinorit dhe arriti suksese si plasimi në Final Four të Kupës dhe sigurimin e PlayOffit në Superligë.

Në 29 ndeshje të luajtura në Superligë përgjatë stinorit të kaluar, Scott ka pasur mesatarisht 26.4 minuta për lojë.

Në këto përballje ai ka pasur mesatare prej 11.3 pikëve, 5.1 kërcimeve dhe 1.8 asistimeve për ndeshje.

Aloja 26 vjeçare kështu, pas stinorit 2018/19 të kaluar në Prizren, do të jetë pjesë e ekipit të Drenasit në stinorin 2019/20.


DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

Kina 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

04/09/19 @ 17:29

SHANI NUSHI

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?

04/09/19 @ 14:17

GRUPI D: ITALIA - SERBIA

Italia mposhtet, por kualifikohet

Kina 2019

Italia mposhtet, por kualifikohet

04/09/19 @ 16:30

PRISHTINA

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

FBK Liga e Femrave

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

03/09/19 @ 19:57

EKSKLUZIVE

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

FBK Superliga/International/Intervista

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

04/09/19 @ 11:06

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

International/Kina 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

04/09/19 @ 13:53

SHQIPËRI

Hysenagolli, Gorea, Hamati - mbesin te Teuta

Balkan League/International

Hysenagolli, Gorea, Hamati - mbesin te Teuta

03/09/19 @ 19:36

KINA 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

International/Kina 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

03/09/19 @ 19:43

TREPÇA

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

FBK Superliga

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

03/09/19 @ 19:28

PRISHTINA

Dardani mbetet te kampionia

FBK Superliga

Dardani mbetet te kampionia

03/09/19 @ 17:28

ILLMEN BAJRA

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër

FBK Superliga/International/Transfere

Fitoi përvojë dhe u kthye në skuadër

03/09/19 @ 09:08

KINA 2019

Republika Domenikane dhe Zelanda e Re befasojnë kundërshtarët

Kina 2019

Republika Domenikane dhe Zelanda e Re befasojnë kundërshtarët

03/09/19 @ 17:03

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

FBK Superliga

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

19/07/21 @ 22:52

PEJA

Peja rikthen edhe Hajzerin

FBK Superliga/Transfere

Peja rikthen edhe Hajzerin

19/07/21 @ 20:09

KOSOVA U20

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

18/07/21 @ 18:37

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

KB PEJA

KB Peja me paralajmërim premtues

FBK Superliga

KB Peja me paralajmërim premtues

17/07/21 @ 14:29

PEJA

Peja rikthen ish-trajnerin

FBK Superliga

Peja rikthen ish-trajnerin

14/07/21 @ 19:31

BASHKIMI

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

FBK Superliga/Transfere

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

13/07/21 @ 17:41

GOLDEN EAGLE YLLI

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

FBK Superliga/Transfere

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

12/07/21 @ 19:22

EDICIONI 2021/22

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

12/07/21 @ 14:40


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga