Të gjitha lajmet

GRUPI D: ITALIA - SERBIA

Italia mposhtet, por kualifikohet

FOTO / fiba.com

Italia mposhtet, por kualifikohet

4 September, 2019 @16:30

Edhe pse pësuan humbje nga Serbia me rezultat 92-77, Italia u kualifikua së bashku me Serbinë në raundin e dytë të Kampionatit Botëror Kina 2019.

Serbia në tri ndeshjet e luajtura në Grupin D, nuk humbi në asnjë ndeshje dhe e përfundoi grupin në vendin e parë, kurse Italia në pozitën e dytë me 2 fitore e 1 humbje.

Në raundin e dytë këto dy përfaqësuese do të jenë në një grup me Spanjën e Porto Rikon.

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

Foto: fiba.basketball

4 September, 2019 @13:53

Vazhdon drama në Botërorin që po zhvillohet në Kinë. Porto-Riko - Tunisi Porto-Rikoja shënoi fitore në fund të ndeshjes…

KINA 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

3 September, 2019 @19:43

Kampioni aktual botëror, SHBA-të, pas vazhdimeve kanë mposhtur Turqinë me rezultat 93-92. Turqët kishin mundësi mjaft të mirë që…

KINA 2019

Republika Domenikane dhe Zelanda e Re befasojnë kundërshtarët

3 September, 2019 @17:03

Gjermania pëson humbje edhe në ndeshjen e dytë, kësaj radhe nga Republika Domenikane me rezultat 70-68.