Të gjitha lajmet

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

FOTO/ fiba.com

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

4 September, 2019 @17:29

Janë kompletuar fituesit e grupeve A,B dhe C në raundin e parë në Botërorin Kina 2019.

Venezuela - Kina


Polona dhe Venezuela janë kualifikuar për në raundin e dytë nga grupi A, skuadra latino-amerikane Venezuela ka mposhtur organizatorin Kinën me rezultat 72-59.

Basketbollisti më efikas tek Venezuela ishte Heissler Guillent i cili realizoi 15 pikë dhe 8 asistime, ndërsa tek vendasit më efikasi ishte Jiwei Zhao me 12 pikë.

 

Rusia - Argjentina


Argjentina mposhti Rusinë në ndeshjen direkte për fituesin e grupit B, me rezultat 69-61.

Playmakeri i Real Madrid, Facundo Campazzo ishte lojtari më i mirë në ndeshje duke realizuar 21 pikë, 7 asistime dhe 6 kërcime, derisa tek rusët lojtari më i mirë ishte
Andrey Zubkov duke luajtur me 18 pikë dhe 7 kërcime.

 

Spanja - Irani


Në grupin C, Spanja pa ndonjë problem kualifikohet në raundin tjetër me 3 fitore, duke fituar kundër Iranit në ndeshjen e fundit me rezultat 73-65, së bashku me
Spanjën në raundin tjetër u kualifikua edhe Puerto Rico.

Juancho Hernangomez me double-double prej 11 pikëve dhe 10 kërcime ishte më lojtari më efektiv tek spanjollët, kurse për Iranin nuk mjaftoi double-double i Hamed Haddadit i cili luajti me 10 pikë dhe 15 kërcime.

 

GRUPI D: ITALIA - SERBIA

Italia mposhtet, por kualifikohet

FOTO / fiba.com

4 September, 2019 @16:30

Edhe pse pësuan humbje nga Serbia me rezultat 92-77, Italia u kualifikua së bashku me Serbinë në raundin e dytë…

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

Foto: fiba.basketball

4 September, 2019 @13:53

Vazhdon drama në Botërorin që po zhvillohet në Kinë. Porto-Riko - Tunisi Porto-Rikoja shënoi fitore në fund të ndeshjes…

KINA 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

3 September, 2019 @19:43

Kampioni aktual botëror, SHBA-të, pas vazhdimeve kanë mposhtur Turqinë me rezultat 93-92. Turqët kishin mundësi mjaft të mirë që…

KINA 2019

Republika Domenikane dhe Zelanda e Re befasojnë kundërshtarët

3 September, 2019 @17:03

Gjermania pëson humbje edhe në ndeshjen e dytë, kësaj radhe nga Republika Domenikane me rezultat 70-68.