Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ENDE KA KOHË

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit


5 September, 2019 @16:18

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) sot ka marrë vendim që afati kalimtar për basketbollistë dhe basketbolliste i paraparë të përfundojë më 7 Shtator, të shtyhet për datën 11 Shtator në ora 16:00.

Deri tek kjo shtyrje nga ana e Bordit ka ardhur pas kërkesës së klubeve për shtyrje.

Edicioni i ri në Superligën e Kosovës në basketboll do të fillojë më 28/29 Shtator, ndërsa para fillimit të edicionit në program janë ndeshjet e Superkupës së Kosovës në të dyja konkurrencat.

Superkupa e Kosovës do të zhvillohet në Rahovec më 24 Shtator, ku do të përballen te meshkujt Prishtina – Rahoveci dhe te femrat, Prishtina – Bashkimi.


SUPERKUPA

Rahoveci vs. Prishtina, caktohet data e Superkupës

FBK Superliga

Rahoveci vs. Prishtina, caktohet data e Superkupës

05/09/19 @ 15:38

GRUPI D: ITALIA - SERBIA

Italia mposhtet, por kualifikohet

Kina 2019

Italia mposhtet, por kualifikohet

04/09/19 @ 16:30

ISH LOJTARI I KB PRIZRENI

Brandon Scott mbetet në Superligë

FBK Superliga/Transfere

Brandon Scott mbetet në Superligë

05/09/19 @ 13:53

SHANI NUSHI

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?

04/09/19 @ 14:17

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

Kina 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

04/09/19 @ 17:29

EKSKLUZIVE

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

FBK Superliga/International/Intervista

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

04/09/19 @ 11:06

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

International/Kina 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

04/09/19 @ 13:53

PRISHTINA

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

FBK Liga e Femrave

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

03/09/19 @ 19:57

SHQIPËRI

Hysenagolli, Gorea, Hamati - mbesin te Teuta

Balkan League/International

Hysenagolli, Gorea, Hamati - mbesin te Teuta

03/09/19 @ 19:36

TREPÇA

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

FBK Superliga

Ekipi vazhdon, Mala e Hajrizi në pritje

03/09/19 @ 19:28

KINA 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

International/Kina 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

03/09/19 @ 19:43

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

FBK Superliga

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

19/07/21 @ 22:52

PEJA

Peja rikthen edhe Hajzerin

FBK Superliga/Transfere

Peja rikthen edhe Hajzerin

19/07/21 @ 20:09

KOSOVA U20

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

18/07/21 @ 18:37

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

KB PEJA

KB Peja me paralajmërim premtues

FBK Superliga

KB Peja me paralajmërim premtues

17/07/21 @ 14:29

PEJA

Peja rikthen ish-trajnerin

FBK Superliga

Peja rikthen ish-trajnerin

14/07/21 @ 19:31

BASHKIMI

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

FBK Superliga/Transfere

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

13/07/21 @ 17:41

GOLDEN EAGLE YLLI

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

FBK Superliga/Transfere

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

12/07/21 @ 19:22

EDICIONI 2021/22

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

12/07/21 @ 14:40


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga