Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DAY 6 @ FIBA WC CHINA 2019

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë

Foto: fiba.basketball

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë


5 September, 2019 @20:32

Në kryendeshjen e ditës së gjashtë në Botërorin Kina 2019, Australia ka mposhtur Lituaninë me rezultat 87-82, duke u kualifikuar në raundin e dytë si lidere e grupit H.

Ndeshja tjetër e këtij grupi ishte ndërmjet Kanadasë dhe Senegalit, që u fitua nga kanadezët me rezultat 82-60.

Qendra e Phoenix Suns, Aron Baynes me double-double ishte basketbollisti më i mirë për kangurët, derisa për baltikët basketbollisti më i mirë ishte qendra e Indiana Pacers, Domantas Sabonis i cili shënoi 12 pikë.

Derbi tjetër i ditës së sotme ishte Greqia kundër Zelandës së Re, i cili përcaktoi se kush do të i bashkohet Brazilit në raundin tjetër, grekët arritën që të mposhtin Zelanden e Re me rezultat 103-97, derisa Brazili e mposhti Malin e Zi për të u kualifikuar si lider i grupit F.

Në këtë ndeshje basketbollisti më efikas për grekët ishte Giannis Antetokounmpo i cili luajti me shifra double-double prej 24 pikëve dhe 10 kërcime, ndërsa për Zelandën e Re më efikasi ishte Corey Webster i cili shënoi 31 pikë.

 

Befasia e ditës ishte Çekia, e cila mposhti Turqinë, duke u kualfikuar në raundin e dytë me rezultat 91-76, ndërsa kryesuesi i grupit E, SHBA mposhtën Japoninë me rezultat 98-45.

 

Ondrej Balvin ishte lojtari më efikas për çekinë i cili realizoi double-duble prej 17 pikëve dhe 11 kërcimeve, kurse për turqët nuk mjaftuan 24 pikët e Cedi Osman.

Franca fiton grupin G duke mposhtur Republikën Dominikane me rezultat 90-56, ndërsa Gjermania e mposhti Jordanin me rezultat 96-62.

Përsëri basketbollisti më efikas tek Franca ishte Rudy Gobert i cili luajti me 13 pikë dhe 8 kërcime, ndërsa për domenikanët lojtari më efektiv ishte Victor Liz me 12 pikë.

 

 


ENDE KA KOHË

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

05/09/19 @ 16:18

SUPERKUPA

Rahoveci vs. Prishtina, caktohet data e Superkupës

FBK Superliga

Rahoveci vs. Prishtina, caktohet data e Superkupës

05/09/19 @ 15:38

ISH LOJTARI I KB PRIZRENI

Brandon Scott mbetet në Superligë

FBK Superliga/Transfere

Brandon Scott mbetet në Superligë

05/09/19 @ 13:53

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

Kina 2019

Argjentina fiton grupin duke mposhtur Rusinë

04/09/19 @ 17:29

GRUPI D: ITALIA - SERBIA

Italia mposhtet, por kualifikohet

Kina 2019

Italia mposhtet, por kualifikohet

04/09/19 @ 16:30

SHANI NUSHI

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi pyet, Gjakovë a je gati?

04/09/19 @ 14:17

DAY 5 @ FIBA WC CHINA 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

International/Kina 2019

Fitore në sekondat e fundit, dhe në vazhdime

04/09/19 @ 13:53

EKSKLUZIVE

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

FBK Superliga/International/Intervista

Drilon Hajrizi: Klubi im i ri do të dihet brenda javës

04/09/19 @ 11:06

PRISHTINA

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

FBK Liga e Femrave

Përforcimi i paralajmëruar, tashmë zyrtar

03/09/19 @ 19:57

KINA 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

International/Kina 2019

Dramë në Botëror, SHBA-të me vështirësi ndaj Turqisë

03/09/19 @ 19:43

REPREZENTACIONI

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

Përfaqësuesja/Kina 2019

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

19/09/19 @ 12:38

KINA 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

International/Kina 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

15/09/19 @ 19:22

FRANCA - AUSTRALIA

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

Kina 2019

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

15/09/19 @ 11:54

ARGJENTINA - FRANCA

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

Kina 2019

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

13/09/19 @ 16:15

SPANJA - AUSTRALIA

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

Kina 2019

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

13/09/19 @ 12:35

GJYSMËFINALET

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

Kina 2019

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

12/09/19 @ 23:09

SERBIA - SHBA

Erdhën si favorit, mbetën jashtë TOP 5-shes

Kina 2019

Erdhën si favorit, mbetën jashtë TOP 5-shes

12/09/19 @ 15:33

AUSTRALIA - ÇEKIA

Historike, “kengurët” në gjysmëfinale

Kina 2019

Historike, “kengurët” në gjysmëfinale

11/09/19 @ 16:42

SHBA - FRANCA

Përfundon dominimi i SHBA-së, Franca në gjysmëfinale

Kina 2019

Përfundon dominimi i SHBA-së, Franca në gjysmëfinale

11/09/19 @ 15:07

KINA 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

Kina 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

10/09/19 @ 16:53


 
Të gjitha lajmet nga Kina 2019