Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

QUALIFICATION FOR CHINA 2019

Tri ekipe evropiane sigurojnë botërorin

Foto: fiba.basketball

Tri ekipe evropiane sigurojnë botërorin


17 September, 2018 @14:13

Me përfundimin e ndeshjeve të dyta të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror “Kina 2019”, tre skuadra nga Evropa veçse kanë siguruar kualifikimin për në Kinë.

Greqia, Gjermania dhe Çekia të dielën edhe matematikisht kanë siguruar biletat për Kinë, pasi që kanë shënuar fitore edhe në ndeshjet e dyta të grupeve.

Derisa Greqia dhe Gjermania kanë siguruar biletën nga nga Grupi L me bilanc 8-0 aktualisht, duke e mposhtur, përkatësisht, Gjeorgjinë 86-85 (në sekondën e fundit) dhe Izraelin 112-98 (në vazhdime), Çekia këtë sukses e ka arritur për herë të parë në histori.

Çekia mposhti Bosnje e Hercegovinën 85-80 për të ngritur bilancin 7-1 në Grupin K kualifikues dhe për të arritur për herë të parë të kap një biletë për Kampionat Botëror.

Pas këtyre tre skuadrave që siguruan biletën, kanë mbetur edhe 9 vende të lira për ekipet evropiane për “Kina 2019”.


DWAYNE WADE

Tregon datën e pensionimit!

NBA

Tregon datën e pensionimit!

17/09/18 @ 09:58

MAQEDONIA - RUMANIA

Maqedonia mposht edhe Rumaninë

Eurobasket

Maqedonia mposht edhe Rumaninë

16/09/18 @ 22:52

PRISHTINA - BASHKIMI

Prishtina demolon Bashkimin në Superkupë

FBK Superliga

Prishtina demolon Bashkimin në Superkupë

16/09/18 @ 18:43

PJESA E PARË: PRISHTINA - BASHKIMI

Prishtina dyfishon Bashkimin për 20 minuta

FBK Superliga

Prishtina dyfishon Bashkimin për 20 minuta

16/09/18 @ 17:52

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Prishtina - Bashkimi

FBK Superliga

5-shet: Prishtina - Bashkimi

16/09/18 @ 16:53

PRISHTINA F - BASHKIMI F

Superkupa e Prishtinës

FBK Liga e Femrave

Superkupa e Prishtinës

16/09/18 @ 15:52

PJESA E PARË: PRISHTINA F - BASHKIMI F

Bashkimi më afër Superkupës

FBK Liga e Femrave

Bashkimi më afër Superkupës

16/09/18 @ 14:51

SUPERKUPA

Pesëshet e para: Bashkimi (F) - Prishtina (F)

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: Bashkimi (F) - Prishtina (F)

16/09/18 @ 13:59

SUPERKUPA

Zollner: Faza përgatitore e vështirë, por e duam trofeun e parë

FBK Superliga

Zollner: Faza përgatitore e vështirë, por e duam trofeun e parë

15/09/18 @ 13:18

SUPERKUPA

Krajnoviq: Po kërkojmë edhe dy lojtarë, por luajmë për fitore

FBK Superliga

Krajnoviq: Po kërkojmë edhe dy lojtarë, por luajmë për fitore

15/09/18 @ 13:10

REPREZENTACIONI

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

Përfaqësuesja/Kina 2019

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

19/09/19 @ 12:38

KINA 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

International/Kina 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

15/09/19 @ 19:22

FRANCA - AUSTRALIA

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

Kina 2019

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

15/09/19 @ 11:54

ARGJENTINA - FRANCA

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

Kina 2019

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

13/09/19 @ 16:15

SPANJA - AUSTRALIA

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

Kina 2019

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

13/09/19 @ 12:35

GJYSMËFINALET

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

Kina 2019

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

12/09/19 @ 23:09

SERBIA - SHBA

Erdhën si favorit, mbetën jashtë TOP 5-shes

Kina 2019

Erdhën si favorit, mbetën jashtë TOP 5-shes

12/09/19 @ 15:33

AUSTRALIA - ÇEKIA

Historike, “kengurët” në gjysmëfinale

Kina 2019

Historike, “kengurët” në gjysmëfinale

11/09/19 @ 16:42

SHBA - FRANCA

Përfundon dominimi i SHBA-së, Franca në gjysmëfinale

Kina 2019

Përfundon dominimi i SHBA-së, Franca në gjysmëfinale

11/09/19 @ 15:07

KINA 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

Kina 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

10/09/19 @ 16:53


 
Të gjitha lajmet nga Kina 2019