Të gjitha lajmet

MAQEDONIA - RUMANIA

Maqedonia mposht edhe Rumaninë

Foto: fiba.basketball

Maqedonia mposht edhe Rumaninë

16 September, 2018 @22:52

Me nga 21 pikë të shënuara secili, Vojdan Stojanovksi dhe Bojan Trajkovski, si dhe 14 të tjera të shënuara nga amerikani Richard Hendrix, Maqedonia ka triumfuar ndaj Rumanisë 90-76.

Maqedonia që ditë më parë mposhti Kosovën në Prishtinë me 3 pikë dallim, sot ka kaluar lehtë ndaj Rumanisë, duke e fituar me 14 pikë dallim për të ruajtur bilancin perfekt në grupin parakualifikues për Eurobasket 2021.

Stojanovski ka përfunduar ndeshjen me 21 pikë, 13 kërcime e 5 asistime për të marrë epitetin e më të mirit në ndeshje, ndërsa lojën maqedonasit e fituan në çerek të dytë dhe të tretë, kur krijuan distancë të konsiderueshme në rezultat, që e ruajtën në çerek të fundit për të fituar.

TABELA AKTUALE E GRUPIT dhe ORARI I NDESHJEVE

Giordan Watson me 17 pikë, Nicolae Nicolescu me 16 dhe Emanuel Cate me 15 pikë e 8 kërcime kanë qenë më të mirët te Rumania e selektorit Tudor Costescu, që tashmë ka përjetuar humbjen e parë në grup 90-76 (20-19, 23-16, 24-17 dhe 23-24).

Ndeshja e radhës për Rumaninë është ndaj Kosovës, që luhet më 29 nëntor të këtij viti në Rumani. Pas kësaj ndeshjeje, Kosova do të udhëtojë në Shkup për ndeshjen e kthimit ndaj Maqedonisë.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga