Të gjitha lajmet

KINA 2019

Çekia mposhtet por kualifikohet

FOTO / fiba.com

Çekia mposhtet por kualifikohet

9 September, 2019 @13:58

Greqia ka mposhtur Çekinë me rezultat 84-77, por është eliminuar pasi që për të u kualifikuar i është nevojitur fitorja mbi 12 pikë dhe me këtë rast, Çekia është kualifikuar në çerekfinale.

Basketbollisti më efikas tek grekët ishte Nick Calathes i cili realizoi 27 pikë, derisa për çekët lojtari më efektiv ishte lider i tyre Tomas Satoransky i cili luajti me 13 pikë, 9 asistime dhe 8 kërcime.

Çekia pas këtij kualfikimi do të pres rezultatin e dy ndeshjeve që do të luhen në mesditë për të ditur kundërshtarin në çerekfinale.

KINA 2019

Spanja mposhtë bindshëm Serbinë

FOTO / fiba.com

8 September, 2019 @16:45

Përfaqësuesja e Spanjës, e mposhti Serbinë bindshëm me rezultat 81-69 në kuadër të Kampionatit Botëror Kina 2019. Në krijimin e…

KINA 2019

Australia pa befasi, Çekia me lehtësi

7 September, 2019 @13:14

Australia pa befasi por me vështirësi e ka mposhtur Republikën Domenikane me rezultat 82-76, duke vazhduar formën perfekte me 4…

DAY 7 @ FIBA WC CHINA 2019

Spanja e eliminon Italinë nga Botërori

Foto: fiba.basketball

6 September, 2019 @16:33

Në derbin e ditës së sotme, Spanja ka mposhtur Italinë  me rezultat 67-60, duke e eliminuar nga Kampionati Botëror.…

KINA 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

6 September, 2019 @13:09

Sot ka filluar raundi i dytë në kampionatin botëror që po zhvillohet në Kinë. Polonia vazhdon formën përfekte duke…

DAY 6 @ FIBA WC CHINA 2019

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë

Foto: fiba.basketball

5 September, 2019 @20:32

Në kryendeshjen e ditës së gjashtë në Botërorin Kina 2019, Australia ka mposhtur Lituaninë me rezultat 87-82, duke u kualifikuar…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019