Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KINA 2019

Çekia mposhtet por kualifikohet

FOTO / fiba.com

Çekia mposhtet por kualifikohet


9 September, 2019 @13:58

Greqia ka mposhtur Çekinë me rezultat 84-77, por është eliminuar pasi që për të u kualifikuar i është nevojitur fitorja mbi 12 pikë dhe me këtë rast, Çekia është kualifikuar në çerekfinale.

Basketbollisti më efikas tek grekët ishte Nick Calathes i cili realizoi 27 pikë, derisa për çekët lojtari më efektiv ishte lider i tyre Tomas Satoransky i cili luajti me 13 pikë, 9 asistime dhe 8 kërcime.

Çekia pas këtij kualfikimi do të pres rezultatin e dy ndeshjeve që do të luhen në mesditë për të ditur kundërshtarin në çerekfinale.


 
Të gjitha lajmet nga Kina 2019