Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KAMPIONI I FUNDIT I BOTËS

SHBA publikon listën për Botëror, mungon Kuzma

SHBA publikon listën për Botëror, mungon Kuzma


25 August, 2019 @2:08

Përfaqësuesja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të udhëtojë në Kinë pa Kyle Kuzman, që u lëndua disa ditë para se të publikohet lista përfundimtare e selektorit Gregg Popovich drejt Botërorit.

SHBA, që ka fituar dy Botërorët e fundit në basketboll (2010 & 2014) duke mposhtur në ato finale Turqinë dhe Serbinë, për Botërorin e radhës ka paraqitur këtë 12-she:

Harrison Barnes (Sacramento Kings), Jaylen Brown (Boston Celtics), Joe Harris (Brooklyn Nets), Brook Lopez (Milwaukee Bucks), Chris Middleton (Milwaukee Bucks), Donovan Mitchell (Utah Jazz), Mason Plumlee (Denver Nuggets), Marcus Smart (Boston Celtics), Jayson Tatum (Boston Celtics), Myles Turner (Indiana Pacers), Kemba Walker (Boston Celtics) dhe Derrick White (San Antonio Spurs).


KAMPIONATI EVROPIAN U16 / DIVIZIONI B

Pas 5 humbjeve, vjen fitorja

Përfaqësuesja

Pas 5 humbjeve, vjen fitorja

23/08/19 @ 21:45

BASHKIMI (F)

Vashat e Bashkimit, transferojnë qendrën nigeriane

FBK Liga e Femrave

Vashat e Bashkimit, transferojnë qendrën nigeriane

23/08/19 @ 17:14

TRANSFER

Edon Maxhuni transferohet në Spanjë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Edon Maxhuni transferohet në Spanjë

23/08/19 @ 14:22

EKSKLUZIVE

E.J. Boyce, amerikani i dytë te Trepça

FBK Superliga

E.J. Boyce, amerikani i dytë te Trepça

22/08/19 @ 17:41

JURE GUNJINA

Rahoveci zyrtarizon përforcimin kroat

FBK Superliga

Rahoveci zyrtarizon përforcimin kroat

22/08/19 @ 13:17

SPANJA

Lista e Spanjës, mungojnë Diop e Fernandez

Kina 2019

Lista e Spanjës, mungojnë Diop e Fernandez

22/08/19 @ 12:47

EKSKLUZIVE

Trepça nënshkruan me amerikanin Kennedy

FBK Superliga/Transfere

Trepça nënshkruan me amerikanin Kennedy

21/08/19 @ 22:13

YLLI

I huaji i parë te Ylli

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë te Ylli

20/08/19 @ 16:05

BASHKIMI (F)

Bashkimi (F) rikthen Haywoodin në skuadër

FBK Liga e Femrave/Transfere

Bashkimi (F) rikthen Haywoodin në skuadër

20/08/19 @ 15:30

YLLI

Edhe Zekiqi te Ylli

FBK Superliga/Transfere

Edhe Zekiqi te Ylli

19/08/19 @ 23:35

REPREZENTACIONI

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

Përfaqësuesja/Kina 2019

Kosova me ngritje të madhe në FIBA renditje

19/09/19 @ 12:38

KINA 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

International/Kina 2019

Spanja shpallet kampione e Botës!

15/09/19 @ 19:22

FRANCA - AUSTRALIA

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

Kina 2019

Rikthim në pjesën e dytë, Franca e bronztë

15/09/19 @ 11:54

ARGJENTINA - FRANCA

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

Kina 2019

Argjentina gjunjëzon Francën, në finale me Spanjën

13/09/19 @ 16:15

SPANJA - AUSTRALIA

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

Kina 2019

Pas 2 vazhdimeve, Spanja në finale

13/09/19 @ 12:35

GJYSMËFINALET

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

Kina 2019

Kur luhen gjysmëfinalet e Botërorit Kina 2019

12/09/19 @ 23:09

SERBIA - SHBA

Erdhën si favorit, mbetën jashtë TOP 5-shes

Kina 2019

Erdhën si favorit, mbetën jashtë TOP 5-shes

12/09/19 @ 15:33

AUSTRALIA - ÇEKIA

Historike, “kengurët” në gjysmëfinale

Kina 2019

Historike, “kengurët” në gjysmëfinale

11/09/19 @ 16:42

SHBA - FRANCA

Përfundon dominimi i SHBA-së, Franca në gjysmëfinale

Kina 2019

Përfundon dominimi i SHBA-së, Franca në gjysmëfinale

11/09/19 @ 15:07

KINA 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

Kina 2019

Gjysmëfinalistja e dytë, Spanja

10/09/19 @ 16:53


 
Të gjitha lajmet nga Kina 2019