Të gjitha lajmet

TRANSFER

Edon Maxhuni transferohet në Spanjë

Edon Maxhuni transferohet në Spanjë

23 August, 2019 @14:22

Pas dy viteve të kaluara në SHBA, ku luajti në kolegjin e Long Beach State, Edon Maxhuni ka vendosur që karrierën ta vazhdojë në Evropë.

Edoni, që ka nënshtetësi finlandeze, karrierën e tij do ta vazhdojë te skuadra e Gran Canaria në Spanjë, skuadër me të cilën ka nënshkruar kontratë 1+1 vjeçare.

Gran Canaria garon në Ligën ACB të Spanjës, pra elitën e basketbollit spanjoll, me ç‘rast kjo pritet të jetë një mundësi fantastike për zhvillimin e lojtarit.

EKSKLUZIVE

Talenti prizrenas provohet te Anadolu Efes

16 August, 2019 @15:02

Një basketbollist i ri nga Prizreni ka fituar mundësinë që të provohet te njëri ndër ekipet më të mëdha turke…

PRISHTINA

Rikthehet Alihodzic

12 August, 2019 @12:46

Kampionia e Kosovës Prishtina ka rikthyer basketbollistin boshnjak, Fahro Alihodzic, në ekip. Ai ka qenë i transferuar edhe në…

KRUNO

Ish trajneri i Bashkimit në Siroki

7 August, 2019 @11:45

Tekniku kroat, që drejtoi për gjysëm stinori Bashkimin në stinorin e kaluar të Superligës, Krunoslav Krajnovic, është trajner i ri…

NË SPANJË

Kenan Spahi në Betis

6 August, 2019 @17:14

Basketbollisti i Turqisë me origjinë nga Prishtina, Kenan Spahi, është bërë anëtar më i ri i ekipit spanjoll Real Betis.…

EVROPIANI NË PRISHTINË

Duele interesante sot në evropian të vajzave

4 August, 2019 @11:36

Kampionati Evropian i Divizionit B për femra U20, vazhdon me ndeshje mjaft interesante. Turqia dhe Rumania që janë në grup…

Të gjitha lajmet nga International