Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRANSFER

Edon Maxhuni transferohet në Spanjë

Edon Maxhuni transferohet në Spanjë


23 August, 2019 @14:22

Pas dy viteve të kaluara në SHBA, ku luajti në kolegjin e Long Beach State, Edon Maxhuni ka vendosur që karrierën ta vazhdojë në Evropë.

Edoni, që ka nënshtetësi finlandeze, karrierën e tij do ta vazhdojë te skuadra e Gran Canaria në Spanjë, skuadër me të cilën ka nënshkruar kontratë 1+1 vjeçare.

Gran Canaria garon në Ligën ACB të Spanjës, pra elitën e basketbollit spanjoll, me ç‘rast kjo pritet të jetë një mundësi fantastike për zhvillimin e lojtarit.


 
Të gjitha lajmet nga International