Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EKSKLUZIVE

Trepça nënshkruan me amerikanin Kennedy

Trepça nënshkruan me amerikanin Kennedy


21 August, 2019 @22:13

Skuadra mitrovicase, Trepça, ka nënshkruar kontratë me lojtarin amerikan Collin Kennedy.

Collin Kennedy është i gjatë 195 cm dhe luan në pozitën e alo qendrës.

Kennedy 22 vjeçar, në një bisedë ekskluzive me TopSportin ka thënë së është shumë i emocionuar që do të luaj vitin e parë profesional në Evropë.

“Jam shumë i emocionuar që do ta luaj vitin e parë në karrierën time profesionale në Evropë dhe do ta përfaqësoj KB Trepçën. Kjo është hera e parë që do të udhëtoj në Evropë dhe me padurim pres që të takohem me skuadër me trajnerin dhe me kryetarin e klubit.

Gjithashtu kam dëgjuar shumë gjëra të mira për fansat e Trepçës.” ka thënë Kennedy për TopSportin.

Ky do të jetë përforcimi i parë i Trepçës për këtë stinor.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga