Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SPANJA

Lista e Spanjës, mungojnë Diop e Fernandez

Lista e Spanjës, mungojnë Diop e Fernandez


22 August, 2019 @12:47

Është publikar lista e Spanjës për Botërorin e basketbollit në Kinë, botëror ky që fillon më datën 31 gusht.

Përzgjedhësi i Spanjës, italiani Sergio Scariolo, ka lënë jashtë 12-shes qendrën e Baskonias Ilimane Diop si dhe basketbollistin Jamie Fernandez, i cili momentalisht është pjesë e Unicajas. Dyshja në fjalë ishin pjesë e listës së gjërë, ndërsa në listën përfundimtare që dorëzohet para Kupës së Botës, italiani vendosi për 12 lojtarët e tjerë.

Lista e lojtarëve të ftuara:

Quino Colom (Bahcesehir), Sergio Llull (Real Madrid), Ricky Rubio (Phoenix Suns), Javier Beirán, Xavi Rabaseda (Herbalife Gran Canaria), Víctor Claver, Pau Ribas (Barcelona), Rudy Fernández (Real Madrid), Juancho Hernangómez (Denver Nuggets), Marc Gasol (Toronto Raptors), Willy Hernangómez (Charlotte Hornets) dhe Pierre Oriola (Barcelona).


 
Të gjitha lajmet nga Kina 2019