Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VEDRAN BOSNIC

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës


12 November, 2018 @16:47

Njëri ndër lojtarët që ka lënë gjurmë në basketbollin kosovar, Vedran Bosnic, është emëruar si trajner i përfaqësueses së Bosnjës.

42 vjeçari Bosnic, pas sukseseve me skuadrën suedeze Sodertajle Kings, ku u shpall kampion 4 herë, mori ofertë nga përfaqësuesja e Bosnjës.

a

Bosnic transferimin e tij e bëri të ditur nga llogaria e tij personale në Twitter, duke thënë: “Bosnja e Hercegovina është gjaku im. Nder i madh, krenari dhë detyrë”.

Ndeshja e parë e Vedran Bosnicit do të jetë kundër Bullgarisë më 30 nëntor në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror 2019.

Vedran Bosnici, gjatë karrierës së tij ka luajtur në Kosovë te Bashkimi dhe Peja, derisa ka qenë edhe në krye të përfaqësueses së Suedisë si trajner.


LAKERS - HAWKS

Tyson Chandler sjell fitoren

NBA

Tyson Chandler sjell fitoren

12/11/18 @ 11:25

PRIZRENI - LIPJANI

Prizreni i kthehet fitores

FBK Superliga

Prizreni i kthehet fitores

11/11/18 @ 20:56

PJESA E PARË: PRIZRENI-LIPJANI

12 pikë epërsi pas pjesës së parë

FBK Superliga

12 pikë epërsi pas pjesës së parë

11/11/18 @ 19:49

FORMACIONET STARTUESE

Prizreni-Lipjani, 5-shet startuese

FBK Superliga

Prizreni-Lipjani, 5-shet startuese

11/11/18 @ 19:11

YLLI - BASHKIMI

Ylli shkëlqen ndaj Bashkimit

FBK Superliga

Ylli shkëlqen ndaj Bashkimit

11/11/18 @ 18:47

PJESA E PARË: YLLI - BASHKIMI

Super seri e Yllit për rikthim

FBK Superliga

Super seri e Yllit për rikthim

11/11/18 @ 17:39

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

FBK Superliga

Kampioni e shton në skuadër Leon Nezirin

19/07/21 @ 22:52

PEJA

Peja rikthen edhe Hajzerin

FBK Superliga/Transfere

Peja rikthen edhe Hajzerin

19/07/21 @ 20:09

KOSOVA U20

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

18/07/21 @ 18:37

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

KB PEJA

KB Peja me paralajmërim premtues

FBK Superliga

KB Peja me paralajmërim premtues

17/07/21 @ 14:29

PEJA

Peja rikthen ish-trajnerin

FBK Superliga

Peja rikthen ish-trajnerin

14/07/21 @ 19:31

BASHKIMI

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

FBK Superliga/Transfere

Karanezi largohet nga Bashkimi, në bisedime me dy skuadra

13/07/21 @ 17:41

GOLDEN EAGLE YLLI

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

FBK Superliga/Transfere

Erjon Kastrati vazhdon kontratën më Yllin

12/07/21 @ 19:22

EDICIONI 2021/22

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

12/07/21 @ 14:40


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga