Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FTESAT E SPANJËS

Me 4 lojtarë nga NBA, Spanja publikon listën preliminare për Botëror

Me 4 lojtarë nga NBA, Spanja publikon listën preliminare për Botëror


9 July, 2019 @12:21

Kampionati Botëror i basketbollit që këtë verë do të mbahet në Kinë, tashmë po fillon të afrohet, ndërsa ekipet pjesëmarrëse po fillojnë të publikojnë listat e lojtarëve të ftuar.

Kampionia e Botës në vitin 2006, Spanja, sot ka shpallur listën e 16 lojtarëve të ftuar për Botëror, ndërsa në ekip janë edhe 4 yjet e tyre që vinë nga ekipet e NBA-së, si Marc Gasol, Ricky Rubio, Willy Hernangomez dhe Juancho Hernangomez.

spain

Selektori i Spanjës, Sergio Scariolo në ekip ka ftuar: Pablo Aguilar, Javier Beirán, Víctor Claver, Quino Colom, Ilimane Diop, Jaime Fernández, Rudy Fernández, Marc Gasol, Juancho Hernangómez, Willy Hernangómez, Sergio Llull, Xavi Rabaseda, Pau Ribas, Ricky Rubio, Pierre Oriola dhe Joan Sastre.

Vlen të theksohet se nuk janë ftuar lojtarë si Serge Ibaka dhe Nikola Mirotic, ku për të parin Scariolo ka thënë se nuk është në formë të duhur fizike, ndërsa për të dytin nuk ka dhënë shpjegim. Kurse mungesa e Sergio Rodriguezit është thënë të jetë për arsye personale!

Botërori Kina 2019 nis më 31 gusht dhe përfundon më 15 shtator.


FROM JAZZ TO SUN

Ricky Rubio me ekip të ri

NBA/Transfere

Ricky Rubio me ekip të ri

09/07/19 @ 11:19

PËRFORCIMI I EKIPIT RUS

Bertans lë Milanon për Khimkin

Euroleague/Transfere

Bertans lë Milanon për Khimkin

08/07/19 @ 15:47

ANADOLU EFES

Kampioni turk përforcohet me lojtarin e CSKA-së

Euroleague/Transfere

Kampioni turk përforcohet me lojtarin e CSKA-së

08/07/19 @ 15:31

ATHINË

Olympiacos përforcohet me Rubitin

Euroleague/Transfere

Olympiacos përforcohet me Rubitin

08/07/19 @ 15:11

SEZONI 2019/20

Ekipe nga 5 shtete të interesuara për BIBL 2019/20

FBK Superliga/Balkan League

Ekipe nga 5 shtete të interesuara për BIBL 2019/20

08/07/19 @ 13:40

EURO U-18/ DIV B

Humbja e radhës nga U18-shet

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Humbja e radhës nga U18-shet

08/07/19 @ 10:47

WOMAN EURO U-18/ DIV B

Humbje e radhës, e thellë për Kosovën U18

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Humbje e radhës, e thellë për Kosovën U18

07/07/19 @ 10:01

FENERBAHCE

Fenerbahçe zyrtarizon Nando De Colon

Euroleague

Fenerbahçe zyrtarizon Nando De Colon

06/07/19 @ 10:12

LOS ANGELES

Leonard dhe George bëhen bashkëlojtarë

NBA

Leonard dhe George bëhen bashkëlojtarë

06/07/19 @ 09:56

WOMANS U18 EUROPEAN DIVISION B

Nga dy pikë për çerek, drejt humbjes katastrofale

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Nga dy pikë për çerek, drejt humbjes katastrofale

05/07/19 @ 17:35

SENIORET PARA DUELEVE

Orari i ndeshjeve dhe rrugëtimi drejt finales

Përfaqësuesja/International

Orari i ndeshjeve dhe rrugëtimi drejt finales

19/07/21 @ 09:14

KOSOVA U20

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

12-shja e Rodiqit për FIBA U20

18/07/21 @ 18:37

KARAGAÇ

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

FBK Superliga/International/Transfere

KB Peja zyrtarizon trajnerin Semsettin Bas

17/07/21 @ 19:10

TAMAS BRUCE @ GOLDEN EAGLE YLLI

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ish lojtari i Lipjanit, kalon te kampioni

17/07/21 @ 16:05

EDICIONI 2021/22

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

12/07/21 @ 14:40

DARDANET

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja/International

Kosova U20 nesër nis turneun FIBA W EuroChallangers

12/07/21 @ 14:31

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13


 
Të gjitha lajmet nga International