Të gjitha lajmet

WOMAN EURO U-18/ DIV B

Humbje e radhës, e thellë për Kosovën U18

Foto: fiba.com

Humbje e radhës, e thellë për Kosovën U18

7 July, 2019 @10:01

Basketbollistet e Kosovës U18 në përballjen e dytë të Evropianit në Divizionin B që po mbahet në Shkup kanë pësuar nga Estonia.

Estonia U18 ka mposhtur Kosovën U18 me rezultat 100-35 [18-13, 43-4, 16-7 dhe 23-11].

Basketbollistja e parë e Kosovës që shënon pikë dyshifrore në një ndeshje në këtë garë është treguar të jetë Dea Pushkolli, që dha 10 pikë. Ndërsa Tringa Ukaj shënoi 7 të tjera.

Sot Kosova U18 ndeshet me Danimarkën në përballjen e radhës në Grupin A të Evropianit të Divizionit B.

Në përballjen e parë të grupit, Kosova U18 ishte mposhtur nga Sllovenia U18 97-12.Tabela aktuale:

Sllovenia 2-0
Finlanda 2-0
Danimarka 1-1
Estonia 1-1
Norvegjia 0-2
Kosova 0-2

WOMANS U18 EUROPEAN DIVISION B

Nga dy pikë për çerek, drejt humbjes katastrofale

Foto: nga arkivi FIBA

5 July, 2019 @17:35

Skuadra e Kosovës U18 në kategorinë e femrave është mposhtur nga bashkëmoshataret sllovene me një rezultat katastrofal, 12-97 [2-25,…

PARA EVROPIANIT

Të lëmë gjurmë

Foto: FBK

18 June, 2019 @14:05

Për herë të parë në Kosovë do të organizohet Kampionati Evropian i Divizionit B (U20), në konkurrencën e femrave. Ky…

BASHKIMI (F)

Bashkimi blindon trapezin

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

15 June, 2019 @22:57

Nënkampionja e Ligës së Femrave, Bashkimi, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. a

KAMPIONET

Kampionet aplikojnë në EuroCup

13 June, 2019 @22:32

Klubi i basketbollit të femrave të Prishtinës, KBF Prishtina, ka bërë të ditur sonte se zyrtarisht ka aplikuar për pjesëmarrje…

GRUPMOSHAT

Emrat e të përzgjedhurve për kampin nacional

Foto: FBK

11 June, 2019 @10:23

Në vazhdën e aktiviteteve të shumta ndërkombëtare, të cilat Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka në plan-programin e…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave