Të gjitha lajmet

WOMAN EURO U-18/ DIV B

Humbje e radhës, e thellë për Kosovën U18

Foto: fiba.com

Humbje e radhës, e thellë për Kosovën U18

7 July, 2019 @10:01

Basketbollistet e Kosovës U18 në përballjen e dytë të Evropianit në Divizionin B që po mbahet në Shkup kanë pësuar nga Estonia.

Estonia U18 ka mposhtur Kosovën U18 me rezultat 100-35 [18-13, 43-4, 16-7 dhe 23-11].

Basketbollistja e parë e Kosovës që shënon pikë dyshifrore në një ndeshje në këtë garë është treguar të jetë Dea Pushkolli, që dha 10 pikë. Ndërsa Tringa Ukaj shënoi 7 të tjera.

Sot Kosova U18 ndeshet me Danimarkën në përballjen e radhës në Grupin A të Evropianit të Divizionit B.

Në përballjen e parë të grupit, Kosova U18 ishte mposhtur nga Sllovenia U18 97-12.Tabela aktuale:

Sllovenia 2-0
Finlanda 2-0
Danimarka 1-1
Estonia 1-1
Norvegjia 0-2
Kosova 0-2

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga