Të gjitha lajmet

WOMANS U18 EUROPEAN DIVISION B

Nga dy pikë për çerek, drejt humbjes katastrofale

Foto: nga arkivi FIBA

Nga dy pikë për çerek, drejt humbjes katastrofale

5 July, 2019 @17:35

Skuadra e Kosovës U18 në kategorinë e femrave është mposhtur nga bashkëmoshataret sllovene me një rezultat katastrofal, 12-97 [2-25, 2-32, 2-21 dhe 6-19].

Basketbollistet e reja të Kosovës kanë shënuar nga dy pikë maksimalisht në tre çerekët e parë të ndeshjes, derisa në atë të fundit kanë shënuar sa në tre çerekët e parë, 6.

Më efikasja te Kosova U18 ka qenë Tringa Ukaj me 4 pikë, ndërsa Dea Pushkolli dhe Enisa Kamerolli kanë shënuar nga 3 pikë. Lojtarja tjetër që ka shënuar pikë në këtë ndeshje për Kosovën ka qenë Melisa Ibrahimi, 2.

Shuti i basketbollisteve të Kosovës ka qenë nën 10% të saktësisë. Ato për dy pikë kanë shutuar 4/41 ndërsa për tre pikë, 1/11, e në gjuajtjet e lira, 1/6.

Të drejtuar nga selektori Illmen Bajra dhe ndihmësit Pal Syla e Imer Tahiri, basketbollistet e Kosovës U18 synojnë që të arrijnë së paku një fitore në Kampionatin Evropian U18 për Divizionin B që mbahet në Maqedoninë Veriore.

Përveç Sllovenisë, Kosova në grup ka edhe Norvegjinë, Danimarkën, Finlandën dhe Estoninë.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga