Të gjitha lajmet

NBA FREE AGENCY

Dita e parë e transferimeve, kalohet 3 miliardëshi

Dita e parë e transferimeve, kalohet 3 miliardëshi

1 July, 2019 @8:28

Që në ditën e parë afatit kalimtar të lojtarëve në NBA, shuma e rrogave në kontratat e lojtarëve ka kaluar shifrën 3 miliardë dollarë.

Pas kalimit të Anthony Davis te Lakers javë më parë, bujë bëri kalimi i Kevin Durant te Nets, lojtar ky që nënshkroi kontratë 142 milionëshe për 4 vjet, derisa në transferimet e tjera të ditës së parë duhet përmendur kalimi i Kyrie Irving gjithashtu te Nets, Kemba Walker te Celtics, Jimmy Butler te Miami, Al Horford te Sixers, Julius Randel te Knicks, JJ Redick te Pelicans, Terry Rozier te Hornets, Derrick Rose te Pistons D’Angelo Russell te Warriors, Robin Lopez te Bucks, Bojan Bogdanovic te Jazz dhe Andre Iguodala te Grizzlies.

Ambient nuk ka ndërruar Patrick Beverly, i cili ka nënshkruar kontratë të re me Clippers. Kontrata e Beverly vlen për 3 vitet e ardhshme, ndërkohë që ka vlerë 40 milionë dollarëshe.

Disa prej kalimeve të lartpërmendura nuk janë zyrtarizuar ende plotësisht, mirëpo pritet që marrëveshjet të finalizohen shumë shpejt.

Me vëmendje po pritet vendimi i Kawhi Leonard, për të cilin po flitet një kalim i mundshëm te njëra nga skuadrat e LA, derisa një ‘dështim’ që në fillim po shihet te skuadra e New York Knicks, skuadër kjo që synonte Durantin e Irvingun, por mbeti pa asnjërin.

Në anën tjetër, muaji korrik ka filluar shumë mirë për Jazz e Sixers, ekipe që premtojnë shumë në sezonin e ardhshëm.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga