Të gjitha lajmet

CORY HIGGINS

Barcelona merr një armë të fortë për sezonin e radhës

Barcelona merr një armë të fortë për sezonin e radhës

3 July, 2019 @12:02

Skuadra e Barcelonës që nuk ka arritur të plasohet në Final Four të stinorit të kaluar të Euroligës, ka siguruar njërin ndër lojtarët më të dalluar të kësaj gare.

Faqja zyrtare e Euroligës dhe e ekipit ka bërë të ditur se amerikani Cory Higgins është pranë nënshkrimit të kontratës tre vjeçare me ekipin e Barcelonës, dhe kjo do të bëhet menjëherë pasi të kalojë testet mjekësore në klub.

Aloja Higgins 196 centimetra i gjatë, katër sezonet e kaluara i kaloi te ekipi moskovit, CSKA, duke shënuar 14.9 pikë mesatarisht me saktësi 49% për tre pikë. Higgins është bërë dy herë kampion Evrope me CSKA-në.

MARKO GUDURIC

Edhe një lojtar i Fenerit në NBA

Foto: euroleague.net

1 July, 2019 @21:01

Pas italianit Nicolo Melli, Fenerbahçes edhe një lojtar i shkon drejt NBA-së. Serbi Marko Guduric është marrë vesh me…

BASKETBOLLISTI ITALIAN

Melli drejt NBA-së

30 June, 2019 @18:55

Basketbollisti italian, Nicolo Melli, shpejt pritet të bëhet pjesë e ligës më të fuqishme të basketbollit në botë, NBA. …

NIKOLA MIROTIC

Prej NBA te Barcelona!

30 June, 2019 @12:12

Aloja e deritashme e Milwaukee Bucks, Nikola Mirotic, pritet të lë basketbollin amerikan për t’iu kthyer Euroligës. Sipas raportit…

EUROLEAGUE 2019/20

Caktohen 18 skuadrat që do të garojnë në Euroleague

28 June, 2019 @10:47

Sezonin e ardhshëm në Euroleague numri i ekipeve nga 16 është rritur në 18. Skuadra e re që do të…

NANDO DE COLO

Ylli francez largohet nga CSKA Moska

19 June, 2019 @9:22

Ylli francez, Nando De Colo, është larguar nga skuadra ruse CSKA Moska. Pas pesë sezonave të kaluara te kampioni aktual…

Të gjitha lajmet nga Euroleague