Të gjitha lajmet

CORY HIGGINS

Barcelona merr një armë të fortë për sezonin e radhës

Barcelona merr një armë të fortë për sezonin e radhës

3 July, 2019 @12:02

Skuadra e Barcelonës që nuk ka arritur të plasohet në Final Four të stinorit të kaluar të Euroligës, ka siguruar njërin ndër lojtarët më të dalluar të kësaj gare.

Faqja zyrtare e Euroligës dhe e ekipit ka bërë të ditur se amerikani Cory Higgins është pranë nënshkrimit të kontratës tre vjeçare me ekipin e Barcelonës, dhe kjo do të bëhet menjëherë pasi të kalojë testet mjekësore në klub.

Aloja Higgins 196 centimetra i gjatë, katër sezonet e kaluara i kaloi te ekipi moskovit, CSKA, duke shënuar 14.9 pikë mesatarisht me saktësi 49% për tre pikë. Higgins është bërë dy herë kampion Evrope me CSKA-në.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga