Të gjitha lajmet

3x3 EUROPE

Sllovenia mposht lehtë dhe thellë Kosovën

Sllovenia mposht lehtë dhe thellë Kosovën

30 June, 2019 @9:42

Skuadra e Sllovenisë në basketboll 3x3 është treguar tepër e fortë për Kosovën, që debutoi në këto gara zyrtarisht.

Në përballjen e parë të Grupit A të kualifikimeve për Evropian, ekipi 3x3 i Kosovës në basket, është mposhtur nga Sllovenia 21-8.

Fitorja e sllovenëve ka qenë e padiskutueshme që nga minutat e para, kur kapën epërsinë 5-1, të cilën në vijim vetëm se e thelluan për të shkuar te fitorja e parë dhe vendimtare e grupit.

Tetë pikët e Kosovës u shënuan nga Arti Hajdari 4, Arian Memeti 3 dhe Albatrit Berisha 1.

Ndeshja e radhës për Kosovën 3x3 luhet prej 10:15 ndaj Andorrës. Ekipi i Kosovës përbëhet nga Altin Sahiti, Albatrit Berisha, Arti Hajdari dhe Arian Mehmeti, derisa koordinator është Agon Fehmiu.  Vetëm fituesi i grupit shkon tutje. Ndërsa Kosova në grup ka Slloveninë dhe Andorrën.

Përndryshe, Sllovenia është ekip i cilësisë më të lartë botërore në gara të tilla. Sllovenia nga Botëroret ka 2 medalje të bronzëta, ndërsa nga Evropianet 1 të artë, 2 të argjendta dhe një të bronztë.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga