Të gjitha lajmet

3x3 EUROPE

Sllovenia mposht lehtë dhe thellë Kosovën

Sllovenia mposht lehtë dhe thellë Kosovën

30 June, 2019 @9:42

Skuadra e Sllovenisë në basketboll 3x3 është treguar tepër e fortë për Kosovën, që debutoi në këto gara zyrtarisht.

Në përballjen e parë të Grupit A të kualifikimeve për Evropian, ekipi 3x3 i Kosovës në basket, është mposhtur nga Sllovenia 21-8.

Fitorja e sllovenëve ka qenë e padiskutueshme që nga minutat e para, kur kapën epërsinë 5-1, të cilën në vijim vetëm se e thelluan për të shkuar te fitorja e parë dhe vendimtare e grupit.

Tetë pikët e Kosovës u shënuan nga Arti Hajdari 4, Arian Memeti 3 dhe Albatrit Berisha 1.

Ndeshja e radhës për Kosovën 3x3 luhet prej 10:15 ndaj Andorrës. Ekipi i Kosovës përbëhet nga Altin Sahiti, Albatrit Berisha, Arti Hajdari dhe Arian Mehmeti, derisa koordinator është Agon Fehmiu.  Vetëm fituesi i grupit shkon tutje. Ndërsa Kosova në grup ka Slloveninë dhe Andorrën.

Përndryshe, Sllovenia është ekip i cilësisë më të lartë botërore në gara të tilla. Sllovenia nga Botëroret ka 2 medalje të bronzëta, ndërsa nga Evropianet 1 të artë, 2 të argjendta dhe një të bronztë.

KOSOVA U20 - MAQEDONIA U20

Kosova pëson edhe në ndeshjen e dytë

22 June, 2019 @20:11

Përfaqësuesja e Kosovës U20, pas humbjes në ndeshjen e parë miqësore kundër Rusisë, pësoi edhe në ndeshjen e dytë kundër…

KRERËT E FBK

Fetahu e Dushku në Komisione të FIBAs

Foto: FBK

18 June, 2019 @15:05

Bordi i FIBA Evropës në mbledhjen e mbajtur të hënën (17.06.2019) në Munich të Gjermanisë i ka emëruar anëtarët e…

PARA EVROPIANIT

Të lëmë gjurmë

Foto: FBK

18 June, 2019 @14:05

Për herë të parë në Kosovë do të organizohet Kampionati Evropian i Divizionit B (U20), në konkurrencën e femrave. Ky…

KOSOVA U20

Për përfaqësim sa më të mirë

Foto: FBK

17 June, 2019 @12:29

Basketbollistët e Kosovës U-20 janë duke u përgatitur intensivisht për Kampionatin Evropian, Divizioni B, që mbahet nga 12 deri më…

TRANSFEROHET REPREZENTUESI

Shoshi te nënkampioni i FIBA Europe Cup

14 June, 2019 @12:24

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, është anëtar më i ri i nënkampionit të FIBA Europe Cup…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja