Të gjitha lajmet

KOSOVA U20 - MAQEDONIA U20

Kosova pëson edhe në ndeshjen e dytë

Kosova pëson edhe në ndeshjen e dytë

22 June, 2019 @20:11

Përfaqësuesja e Kosovës U20, pas humbjes në ndeshjen e parë miqësore kundër Rusisë, pësoi edhe në ndeshjen e dytë kundër Maqedonisë me rezultat 77-55.

Maqedonia në të gjitha çerekët ishte në epërsi dhe e regjistroi fitoren e parë në ndeshjen e dytë në këtë turne që po zhvillohet në Shkup.

Dardan Kapiti me 18 pikë, Erhan Sholla me 12 pikë dhe Meriton Ismaili me 10 pikë, ishin të vetmit me pikë dyshifrore te Kosova, derisa te Maqedonia u dalluan Pavle Mihajlovski me 15 pikë dhe Valmir Kakruki me double-double prej 10 pikëve e 11 kërcimeve.

Kosova ndeshjen e fundit të turneut do ta zhvillojë kundër Malit të Zi në ora 20:15 të dielën.

KRERËT E FBK

Fetahu e Dushku në Komisione të FIBAs

Foto: FBK

18 June, 2019 @15:05

Bordi i FIBA Evropës në mbledhjen e mbajtur të hënën (17.06.2019) në Munich të Gjermanisë i ka emëruar anëtarët e…

PARA EVROPIANIT

Të lëmë gjurmë

Foto: FBK

18 June, 2019 @14:05

Për herë të parë në Kosovë do të organizohet Kampionati Evropian i Divizionit B (U20), në konkurrencën e femrave. Ky…

KOSOVA U20

Për përfaqësim sa më të mirë

Foto: FBK

17 June, 2019 @12:29

Basketbollistët e Kosovës U-20 janë duke u përgatitur intensivisht për Kampionatin Evropian, Divizioni B, që mbahet nga 12 deri më…

TRANSFEROHET REPREZENTUESI

Shoshi te nënkampioni i FIBA Europe Cup

14 June, 2019 @12:24

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, është anëtar më i ri i nënkampionit të FIBA Europe Cup…

DISFATË MINIMALE

Kosova U20 mposhtet nga Maqedonia Veriore

Foto: FBK

7 June, 2019 @19:30

Basketbollistët e Kosovës U-20, te meshkujt, kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë ndaj Maqedonisë Veriore U-20, në udhëtim, por…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja