Të gjitha lajmet

TITULLI MBETET TE REALI

Real Madrid mbron titullin

Foto: as.com

Real Madrid mbron titullin

22 June, 2019 @11:49

Skuadra e Real Madridit nuk ka lënë në dilemë titullin kampion, duke e mposhtur Barcelonën 74-68 në ndeshjen e katërt të serisë finale të PlayOffit spanjoll dhe me 3-1 në seri është rishpallë kampion i Spanjës.

Ngadalë dhe sigurt, drejt titullit

Real festoi në Palau Blaugrana mbrëmë, derisa Barcelona mbetet pa titull kampioni që prej sezonit 2013/14. Ky ka qenë titulli i katërt i madrilenëvë ne 5 sezonet e fundit të ligës ACB të Spanjës.

Ndeshja shkonte ngushtë në rezultat, por pak nga pak, Reali ngriste epërsinë (21-24, 12-13, 14-18 dhe 21-19) për fitore në fund.

Facundo Campazzo ka qenë më efikasi te Reali dhe më i vlefshmi në ndeshje duke marrë edhe trofeun e MVP-së së finaleve.

Argjentinasi shënoi 15 pikë, 9 kërcime e 6 asistime në ndeshjen vendimtare, ndërsa Rudy Fernandez kontribuoi me 12 të tjera.

E 35-ta

Gjashtëmbëdhjetë pikët e Kevin Pangosit dhe 12 të tjera nga Chris Singleton nuk mjaftuan për katalonasit që të dërgojnë serinë më tutje dhe kështu humbën finalen e tretë në 5 vitet e fundit.

 

Përndryshe, ky ka qenë titulli i 35-të i kampionit për ekipin mbretëror.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga