Të gjitha lajmet

NBA DRAFT 2019

Zion Williamson numri 1 i Draftit 2019

FOTO/ nba

Zion Williamson numri 1 i Draftit 2019

21 June, 2019 @10:35

Siç është pritur, skuadra e New Orleans Pelicansit sot në Draftin 2019 në NBA, zgjodhi në pozitën e parë lojtarin premtues Zion Williamson.

18 vjeçari Williamson, ishte pjesë e universitetit Duke. Ai luajti me mesatare prej 36.4 pikëve, 11.4 kërcimeve e 3.5 asistimeve për ndeshje.

Në pozitën e dytë, Memphis Grizzlies e zgjodhi lojtarin Ja Morant, derisa në pozitën e tretë New York Knicks e zgjodhi lojtarin RJ. Barret.

Më poshtë mund ta shikoni listën e plotë e Draftit 2019 në NBA.

a

a

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga