Të gjitha lajmet

SUPERYLLI I LAKERS

James deklarohet për ardhjen e Davisit

James deklarohet për ardhjen e Davisit

16 June, 2019 @9:11

Super ylli i Los Angeles Lakersave, LeBron James, është deklaruar në rrjete sociale për përfoljen e fundit që vetëm pritet të zyrtarizohet.

Anthony Davis pritet të vesh fanellën e Lakersave nga sezoni i ardhshëm, ndërsa pritet të ndihmojë skuadrën mjaft për ngritje.

“Ta marrim vëlla! Vetëm fillimi…” ka shkruar James, duke e vendosur edhe heshtegun #lakeshow që tregon për synimet e mëdha të ekipit për 2019/20.

MICHAEL JORDAN NË MEMO PËR KOBE BRYANT

Jordan në lot, “Ai ishte vëllau im”

Foto: clutchpoints

24 February, 2020 @23:38

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Michael Jordan, në natën ku u kujtua Kobe Bryant pas humbjes tragjike të jetës…

MILWAUKEE BUCKS

Bucks me histori siguron Play Offin

24 February, 2020 @10:14

Lideri i Konferencës Lindore, Milwaukee Bucks, me humbjen e Washington Wizardsit ndaj Chicago Bullsit, ka siguruar Play Offin për sivjet. …

LAKERS - CELTICS

Lakers fiton derbin ndaj Bostonit

24 February, 2020 @10:07

Në derbin e dy skuadrave më të trofeshme në NBA, fitues doli Los Angeles Lakers, duke e mposhtur Boston Celticsin…

#3

Pensionohet fanella e Dwyane Wadet

23 February, 2020 @11:48

Skuadra e Miami Heatiti e nderoi ish-lojtarin, Dwyane Wade, duke ia pensionuar fanellën në American Airlines Arena. Numri 3 më…

ALL STAR 2020

Skuadra e LeBronit fiton ngushtë All Starin 2020

17 February, 2020 @11:41

All Stari 2020 përfundoi me ndeshjen e madhe me skuadrat e formuara nga kapitenët LeBron James e Giannis Antetokounmpo. Sivjet…

Të gjitha lajmet nga NBA