Të gjitha lajmet

LAKERS

Realizohet shkëmbimi i vitit

Realizohet shkëmbimi i vitit

16 June, 2019 @0:38

Skuadra e New Orleans Pelicansit, më në fund e pranoi ofertën e Los Angeles Lakersave, për super yllin Anthony Davis.

Anthony Davis do të shkojë në Lakers, derisa New Orleans Pelicans nga ky shkëmbim do të shtojë në skuadër Lonzo Ballin, Brandon Igramin, Josh Hartin dhe 3 të drejtat e draftit të raundit të parë, përfshirë edhe draftin numër 4 të 2019shit.

Davis do të jetë bashkëlojtar me super yllin LeBron James, derisa priten edhe përforcime të tjera gjatë verës.

MICHAEL JORDAN NË MEMO PËR KOBE BRYANT

Jordan në lot, “Ai ishte vëllau im”

Foto: clutchpoints

24 February, 2020 @23:38

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Michael Jordan, në natën ku u kujtua Kobe Bryant pas humbjes tragjike të jetës…

MILWAUKEE BUCKS

Bucks me histori siguron Play Offin

24 February, 2020 @10:14

Lideri i Konferencës Lindore, Milwaukee Bucks, me humbjen e Washington Wizardsit ndaj Chicago Bullsit, ka siguruar Play Offin për sivjet. …

LAKERS - CELTICS

Lakers fiton derbin ndaj Bostonit

24 February, 2020 @10:07

Në derbin e dy skuadrave më të trofeshme në NBA, fitues doli Los Angeles Lakers, duke e mposhtur Boston Celticsin…

#3

Pensionohet fanella e Dwyane Wadet

23 February, 2020 @11:48

Skuadra e Miami Heatiti e nderoi ish-lojtarin, Dwyane Wade, duke ia pensionuar fanellën në American Airlines Arena. Numri 3 më…

ALL STAR 2020

Skuadra e LeBronit fiton ngushtë All Starin 2020

17 February, 2020 @11:41

All Stari 2020 përfundoi me ndeshjen e madhe me skuadrat e formuara nga kapitenët LeBron James e Giannis Antetokounmpo. Sivjet…

Të gjitha lajmet nga NBA