Të gjitha lajmet

FINAL SERIES: RAPTORS vs WARRIORS

Dramë deri në fund, seria vazhdon, Durant përsëri lëndohet

Dramë deri në fund, seria vazhdon, Durant përsëri lëndohet

11 June, 2019 @8:58

Nuk ka fitues në serinë finale të NBA-së ende, derisa Golden State Warriors mori triumf dramatik sot ndaj Toronto Raptorsit për të ulur epërsinë e kampionëve të Lindjes në 3-2.

Ndeshja përfundoi me rezultat 106-105 në të mirë të kampionëve aktual të NBA-së, derisa Golden State s’po dorëzohet në luftë për titull.

Kevin Durant iu rikthye ekipit, derisa luajti vetëm 12 minuta pasi që u lëndua përsëri. Steph Curry me 31 pikë, 7 asistime e 8 kërcime ishte më efikasi te Warriors, kurse Durant në aq pak minuta shënoi 11 pikë e 2 kërcime. Klay Thompson kreu ndeshjen me 26 pikë e 4 asistime.

PLAYOFF SKEMA

Në minutën e fundit të ndeshjes drama shkoi deri në gjuajtjen e fundit të ndeshjes. Toronto Raptors nuk shënoi pikë fare në minutën e fundit, derisa në sekondën e fundit Kyle Lowry kishte mundësinë që me qëllim të treshes, t’ia sillte titullin ekipit.

Ndeshja e gjashtë e serisë në Oqeanin Paqësor, të premten më 14 qershor në ora 03:00 të mëngjesit. Nëse Golden State Warriors fiton, seria barazohet në 3-3 dhe superfinalja vendimtare luhet në Toronto, më 17 qershor në ora 02 të mëngjesit, në të kundërtën, do të kemi për herë të parë kampion Toronton.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga