Të gjitha lajmet

PENSIONOHET

Ylli françez pensionohet nga basketbolli

Ylli françez pensionohet nga basketbolli

10 June, 2019 @19:01

Ylli françez, i cili së fundi luajti në Charlotte Hornets, Tony Parker, është pensionuar zyrtarisht nga basketbolli.

Parker, pas 18 viteve të kaluara në NBA, vendosi të largohet më nga parketi.

37 vjeçari, gjatë karrierës së tij luajti vetëm te San Antonio Spurs dhe Charlotte Hornets, ndërsa me Spursat u shpall kampion 4 herë, 1 herë MVP i finaleve dhe 6 herë u zgjodh të jetë pjesë e All Star

KEVIN DURANT

A po kthehet për ndeshjen e pestë?!

Foto: nba.com

10 June, 2019 @12:32

Ylli i Golden State Warriors, Kevin Durant, ka treguar se sa po i mungon ekipit kampion, që ka rënë në…

FINAL SERIES: WARRIORS vs RAPTORS

Rikthim për 3-1! Tifozët e kampionit lëshojnë palestrën para fundit të ndeshjes!

8 June, 2019 @10:07

Një numër i tifozëve dolën nga palestra para fundit të ndeshjes. Zhgënjim dhe dështim. Kampioni aktual që dukej…

NGA KONFERENCA

Telashe te kampioni, s’kthehet Durant

Foto: nba.com

6 June, 2019 @22:06

Tashmë është konfirmuar nga vetë trajneri i Golden State Warriors. Steve Kerr ka bërë të ditur në konferencën e sotme…

FINAL SERIES: WARRIORS vs RAPTORS

Curry s’mjaftoi, Toronto në epërsi

6 June, 2019 @10:39

Steph Curry shënoi 47 pikë në ndeshje, duke u bërë lojtari i dytë në histori të NBAs që shënon kaq…

GAME 2: RAPTORS - WARRIROS

Nuk udhëtojnë duarthatë në shtëpi

FOTO / nba

3 June, 2019 @12:40

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Toronto Raptorsin me rezultata 104-109 në ndeshjen e dytë të…

Të gjitha lajmet nga NBA