Të gjitha lajmet

GAME 2: RAPTORS - WARRIROS

Nuk udhëtojnë duarthatë në shtëpi

FOTO / nba

Nuk udhëtojnë duarthatë në shtëpi

3 June, 2019 @12:40

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Toronto Raptorsin me rezultata 104-109 në ndeshjen e dytë të serisë finale, e barazoi serinë në 1-1.

Starti i mirë i Raptorsave, bëri që ta ngrisin epërsinë deri në 12 pikë në pjesën e parë, por në çerekun e tretë të ndeshjes me një seri prej 18-0, Warriorsat kaluan në epërsi dhe e mbajtën deri në fund të ndeshjes.

Toronto me Kawhi Leonardin e zbriti epërsinë deri në dy pikë, por shënimi nga vija e treshit i Andre Iguodalas krejt në fund, bëri që të dorëzohet skuadra kanadeze.

a

Gjatë ndeshjes te Warriorsat u lënduan lojtarët Klay Thompson e Kevon Looney, derisa Stephen Curry luajti i sëmurë.

Thompson luajti 32 minuta për skuadrën dhe ishte më i miri me 25 pikë, kurse mori ndihmë edhe nga Curry me 23 pikë të tjera.

Në anën tjetër, Kawhi Leonard shkëlqeu me 34 pikë e 14 kërcime, por nuk mjaftoi për fitore.

SKEMA E PLAY OFFIT

Tani seria do të bartet te palestra e Warriorsit. Ndeshja e tretë do të luhet më 6 qershor në ora 03:00.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga