Të gjitha lajmet

FINAL SERIES: WARRIORS vs RAPTORS

Rikthim për 3-1! Tifozët e kampionit lëshojnë palestrën para fundit të ndeshjes!

Rikthim për 3-1! Tifozët e kampionit lëshojnë palestrën para fundit të ndeshjes!

8 June, 2019 @10:07

Një numër i tifozëve dolën nga palestra para fundit të ndeshjes.

Zhgënjim dhe dështim.

Kampioni aktual që dukej se do të merrte lehtë titullin kampion nga Torontoja, tashmë është pranë dështimit të stinorit.

Raptors për herë të parë dolën në epërsi me treshen e Kawhi Leonard në çerek të tretë, ndërsa fundi i këtij çereku ka qenë makineri pikësh për veriorët.

Leonard në kombinim me Serge Ibakan shënuan sa mundën, për të ngritur epërsinë në 10+.

SKEMA E PLAYOFFit

Në çerekun e katërt tentim rikthimi për kampionin aktual u duk i pamundur, që po kalon stinorin e fundit në Oracle Arena.

Leonard kreu ndeshjen me 36 pikë, 12 kërcime, 2 asistime e 4 rrëmbime topi. Serge Ibaka luajti me 20 pikë, ndërsa 19 të tjera shtoi Pascal Siakam, që kontribuoi edhe me 5 kërcime.

E dyshja Steph Curry - Klay Thompson bashkë, shënuan 55 pikë! Nën mesataren e tyre. E Looney e Dray Green dhanë nga 10 secili, pamjaftueshëm për më tepër.

Golden State Warriors 92-105 Toronto Raptors. Rezultati i serisë 3-1 për Toronton, e festa në Jurrasic Park veçse ka filluar. E hershme apo e vonshme është tjetër - ajo ka filluar!

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga