Të gjitha lajmet

RAPTORS - WARRIORS

Sonte nis seria e finales së madhe në NBA

Sonte nis seria e finales së madhe në NBA

30 May, 2019 @13:51

Sonte pas mesnate, do të fillojë seria finale e NBA-së në mes të Toronto Raptors dhe Golden State Warriors.

Kampionët e Konferencave Lindore dhe Perëndimore, do të luftojnë për titullin e skuadrës më të mirë në NBA sa i përket sezonit 2018/2019.

Toronto Raptors erdhi në finale duke e mposhtur Orlando Magicun me rezultat 4-1, Philadelphia 76ers 4-3 dhe së fundi Milwaukee Bucks me rezultat 4-2.

Ndërsa Golden State Warriors në raundin e parë e eliminoi Los Angeles Clippersin me rezultat 4-2, më pas në gjysmëfinale Houston Rocketsin me rezultat 4-2 dhe në finale të Konferencës Perëndimore e deklasoi Portland Trail Balzersin me rezultat 4-0.

Për Toronton kjo do të jetë finalja e parë në histori të klubit, derisa për Golden State Warriors kjo është finalja e pestë rresht dhe në dy vitet e fundit janë kampionët aktual.

SKEMA E PLAY OFFIT

Prej pesë finaleve rresht, për herë të parë skuadra e Warriorsave nuk do të kenë avantazhin e terrenit vendas.

Dy ndeshjet e para të serisë do të luhen në palestrën “Scotiabank Arena” të Torontos. Ndeshja e parë do të luhet sonte në ora 03:00 pas mesnate.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga