Të gjitha lajmet

FINAL SERIES: WARRIORS vs RAPTORS

Curry s’mjaftoi, Toronto në epërsi

Curry s’mjaftoi, Toronto në epërsi

6 June, 2019 @10:39

Steph Curry shënoi 47 pikë në ndeshje, duke u bërë lojtari i dytë në histori të NBAs që shënon kaq shumë pikë në finale dhe mposhtet, 4 më pak se LeBron James që shënoi në finalen e kaluar, në humbje ndaj Warriors.

I tërë mundi i Curryt nuk mjaftoi, pasi që Raptors mori kontrollin e finaleve duke mposhtur Warriorsin 109-123, ku këta të fundit kishin mungesa të rëndësishme në ekip.

Toronto ka marrë epërsinë 2-1 në serinë finale, para ndeshjes së katërt që luhet në mëngjesin e hershëm të së shtunës. Raptors kishte përgjigje për çdo tentim afrimi të ëarriors gjatë ndeshjes, derisa Kawhi Leonard i udhëhoqi në fitore me 30 pikë.

PLAY OFF SKEMA

Te Golden State munguan Kevin Durant, Klay Thompson dhe Kevon Looney.

Në fund të ditës, lufta e Curryt ndaj ekipit shumë të mirë të Raptorsit, thjesht nuk mjaftonte.

 

 

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga