Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

Telashe te kampioni, s’kthehet Durant

Foto: nba.com

Telashe te kampioni, s’kthehet Durant

6 June, 2019 @22:06

Tashmë është konfirmuar nga vetë trajneri i Golden State Warriors. Steve Kerr ka bërë të ditur në konferencën e sotme për shtyp se ylli i ekipit, Kevin Durant, për shkak të lëndimit ende nuk do të jetë në dispozicion të skuadrës, rrjedhimisht do të mungojë edhe në përballjen e katërt të serisë finale të NBA-së.

“Kevin s’do të luajë. Ai do të vazhdojë të trajtohet nga mjekët dhe të punojë për tu bërë gati për ndeshjet tjera. Por s’do të jetë në gjendje të luajë ndeshjen e katërt të serisë finale,” ka thënë Kerr sot.

Mirëpo, nëse ka diçka të mirë te ëarriors, është fakti që pritet kthimi i Klay Thompson për ndeshjen e katërt të serisë.

“Klay planifikon të luajë nesër. Ne presim që ai të luajë,” ka thënë Kerr.

Golden State Warriors është në disanvatazh në serinë finale të NBA-së. Toronto Raptors është duke e udhëhequr serinë aktualisht 2-1. Ndeshja e katërt e serisë luhet në shtëpi të luftëtarëve.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga