Të gjitha lajmet

KEVIN DURANT

A po kthehet për ndeshjen e pestë?!

Foto: nba.com

A po kthehet për ndeshjen e pestë?!

10 June, 2019 @12:32

Ylli i Golden State Warriors, Kevin Durant, ka treguar se sa po i mungon ekipit kampion, që ka rënë në disavantazh 3-1 në serinë finale të NBA-së dhe është pranë dorëzimit të titullit rivalit, Toronto Raptors.

Torontos i duhet vetëm edhe një fitore nga cilado ndeshje e radhës për tu bërë kampion për herë të parë në histori të klubit.

“Ai na ka katapultuar në dy tituj në dy vitet e fundit. Do të ishte një tregim shumë i mirë po të kthehej dhe të arrijmë përsëri titullin,” ka thënë Klay Thompson, shkruan nba.com.

PLAYOFF SKEMA E NBA

Durant mund të mos jetë në 100%-shin e tij, mirëpo sipas të gjitha gjasave ai do të jetë në bankë dhe mund të kalojë disa minuta në lojë, supozon Shaun Powell për nba.com.

“Plani i lojës ndërron nëse është Kevin aty. Ju adaptoheni në lojë varësisht a është apo s’është ai në ekip. Ndërron matchup, ndërron rotacioni, të gjitha këto…,” ka thënë trajneri i kampionëve, Steve Kerr.

Dueli i radhës zhvillohet në Scotibank të Torontos, në orën 03:00 më 11 qershor.

FINAL SERIES: WARRIORS vs RAPTORS

Rikthim për 3-1! Tifozët e kampionit lëshojnë palestrën para fundit të ndeshjes!

8 June, 2019 @10:07

Një numër i tifozëve dolën nga palestra para fundit të ndeshjes. Zhgënjim dhe dështim. Kampioni aktual që dukej…

NGA KONFERENCA

Telashe te kampioni, s’kthehet Durant

Foto: nba.com

6 June, 2019 @22:06

Tashmë është konfirmuar nga vetë trajneri i Golden State Warriors. Steve Kerr ka bërë të ditur në konferencën e sotme…

FINAL SERIES: WARRIORS vs RAPTORS

Curry s’mjaftoi, Toronto në epërsi

6 June, 2019 @10:39

Steph Curry shënoi 47 pikë në ndeshje, duke u bërë lojtari i dytë në histori të NBAs që shënon kaq…

GAME 2: RAPTORS - WARRIROS

Nuk udhëtojnë duarthatë në shtëpi

FOTO / nba

3 June, 2019 @12:40

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Toronto Raptorsin me rezultata 104-109 në ndeshjen e dytë të…

FINAL SERIES GAME 1: RAPTORS vs WARRIORS

Siakam brilant, Raptors godet në ndeshjen e parë

31 May, 2019 @10:48

Dy herë mbrojtësi i titullit të kampionit në NBA, s’pat gjasa të mëdha para një mbrojtjeje të fuqishme dhe u…

Të gjitha lajmet nga NBA