Të gjitha lajmet

KEVIN DURANT

Duranti operohet me sukses

Duranti operohet me sukses

12 June, 2019 @23:08

Super ylli i Golden State Warriorsave, Kevin Durant, e ka operuar me sukses tetivën e akilit.

Lajmin e bëri të ditur lojtari nga llogaria personale e tij, duke thënë se operimi kaloi me sukses.

Operimi im në tetivën e akilit ishte sot dhe kaloi me sukses. Kthimi im do të fillojë që nga sot. Falënderoj fansat dhe familjen për të gjitha mesazhet.

Jam shumë i dëshpëruar por ndihem mirë. Basketbolli është dashuria ime dhe dëshirova që t’i ndihmoj skuadrës, jam krenar që kam dhënë gjithçka fizikisht aq sa kam mundur, jam i lumtur që bashkëlojtarët e mi fituan.”

Do të jetë një rrugëtim, por unë kam lindur për këtë. Bashklojtarët e mi do të fitojnë edhe ndeshjen e gjashtë dhe do të festojmë së bashku,” ka thënë Durant.

SKEMA E PLAY OFFIT

Kevin Durant u lëndua dy herë brenda një kohe të shkurtër, derisa luajti në ndeshjen e pestë të serisë ende pa u shëruar nga lëndimi i parë.

Rezultati në serinë finale aktualisht është 3-2 në favor të Torontos.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga