Të gjitha lajmet

23

James mikpret Davisin, ia dhuron numrin 23

James mikpret Davisin, ia dhuron numrin 23

28 June, 2019 @10:05

Super ylli i Los Angeles Lakersit, LeBron James, bëri një gjest që shumica e yjeve zakonisht nuk e bëjnë.

Jamesi numrin 23 të fanellës, ia dha transferit te ri, basketbollistit Anthony Davis, derisa James, do të kthehet përsëri te numri 6, të cilin e kishte bartur të skuadra e Miamit.

Davis ditë më parë nuk pranoi 4 milionë dollarë ekstra nga skuadra e Lakersit dhe kështu ia mundësoi skuadrës një hapësirë në buxhet për ta transferuar një tjetër yll.

MVP

Giannis, MVP i sezonit 2018/2019

25 June, 2019 @8:59

Giannis Antetokounmpo është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit të rregullt 2018/2019 të NBA-së. Greku Giannis në garën tejet…

NBA DRAFT 2019

Zion Williamson numri 1 i Draftit 2019

FOTO/ nba

21 June, 2019 @10:35

Siç është pritur, skuadra e New Orleans Pelicansit sot në Draftin 2019 në NBA, zgjodhi në pozitën e parë lojtarin…

SUPERYLLI I LAKERS

James deklarohet për ardhjen e Davisit

16 June, 2019 @9:11

Super ylli i Los Angeles Lakersave, LeBron James, është deklaruar në rrjete sociale për përfoljen e fundit që vetëm…

LAKERS

Realizohet shkëmbimi i vitit

16 June, 2019 @0:38

Skuadra e New Orleans Pelicansit, më në fund e pranoi ofertën e Los Angeles Lakersave, për super yllin Anthony Davis. …

END OF SERIES

Ndërprehet dinastia e GSW, NBA ka kampion të ri dhe historik!

14 June, 2019 @8:41

Toronto Raptors mposhti mbrojtësin e titullit të kampionit të NBAs, Golden State Warriors në ndeshjen e gjashtë të serisë finale…

Të gjitha lajmet nga NBA