Të gjitha lajmet

EUROLEAGUE 2019/20

Caktohen 18 skuadrat që do të garojnë në Euroleague

Caktohen 18 skuadrat që do të garojnë në Euroleague

28 June, 2019 @10:47

Sezonin e ardhshëm në Euroleague numri i ekipeve nga 16 është rritur në 18.

Skuadra e re që do të garojë në Euroleague për stinorin 2019/20 u caktua të jetë skuadra e Zenitit.

Ekipet që do të jenë pjesë e Euroleagues për stinorin 2019/20 janë:

Alba Berilin, Anadolu Efes, AX Armani Exchange Olimpia Milan, Crvena Zvezda, CSKA Moska, Barcelona Lassa, Bayern Munich, Fenerbahçe Beko, Khimki Moska, Baskonia Vitoria-Gasteiz, Asvel Villeurbanne, Maccabi Fox Tel Aviv, Olympiacos, Panathinaikos, Real Madrid, Valencia Basket, Zalgiris Kaunas dhe Zenit St Petersburg.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga