Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJNERI I RI

Bayern emëron trajner dy herë fituesin e Euroleague

Bayern emëron trajner dy herë fituesin e Euroleague


12 June, 2023 @21:37

Bayern Munchen ka bërë të ditur sot se ka arritur marrëveshje me trajnerin spanjoll, Pablo Laso. Trajneri 55-vjeçar ka nënshkruar kontratë dy-sezonale me ekipin gjerman, ndërsa është detyra e parë e tij prej se mori timomin e Real Madridit në vitin 2011 dhe i udhëhoqi deri në vitin e kaluar.

Laso fitoi dy herë trofeun e Euroligës me madrilenët, ndërsa arriti shtatë nga dhjetë Final Four të kësaj gare. Bayern shpreson të arrijë Final Fourin minimalisht nën drejtimin e trajnerit të ri. Spanjolli do të zëvendësojë Andrea Trinchierin te Bayern. ◼️


 
Të gjitha lajmet nga Euroleague