Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STAMBOLL

Kampioni transferon kroatin Zizic

Foto: euroleague.net

Kampioni transferon kroatin Zizic


22 June, 2022 @13:27

Qendra kroate 211 centimetra e gjatë, Ante Zizic, është përforcimi i fundit i ekipit kampion të Euroligës, Anadolu Efes.

Basketbollisti 25-vjeçar ka nënshkruar kontratë 2-vjeçare me ekipin nga Stambolli, ndërsa stinorin e tretë e ka opcional.

Ai së fundi ka qenë pjesë e Maccabit të Tel Avivit, ku ka luajtur me mesatare 12.2 pikë, 5 kërcime në 31 ndeshje në Euroligë.


 
Të gjitha lajmet nga Euroleague