Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SEZONI I RI

Konfirmohen 18 pjesëmarrësit e Euroleague 22/23

Fotot: euroleague.net

Konfirmohen 18 pjesëmarrësit e Euroleague 22/23


6 July, 2022 @12:42

Euroleague ka konfirmuar 18 ekipet pjesëmarrëse për stinorin 2022/23, ndërsa Spanja dominon me katër skuadra pjesëmarrëse aty.

Të tjerat vende të njohura për basketboll elit ekipor kanë nga dy, ndërsa Lituania e Izraeli kanë nga një ekip në garë.

Radhazi, këta janë pjesëmarrësit në edicionin e ri garues, ku kampioni aktual Anadolu Efesdo të mundohet ta mbrojë titullin, ndërsa të tjerët ta rrëzojnë nga froni.

Alba Berlin, Anadolu Efes, AS Monaco, AX Milano, Baskonia, Crvena Zvezda, Barcelona, Bayern, Fenerbahce, Asvel, Maccabi, Olympiacos, Panathinaikos, Partizan, RealMadrid, Valencia, Virtus Bologna, Zalgiris.

Të ndara në shtete, shikojini ekipet pjesëmarrëse mëposhtë:EUROLEAGUE 22/23

SPANJË Baskonia, Barcelona, Real Madrid, Valencia
TURQI Anadolu Efes, Fenerbahçe
FRANCË AS Monaco, Asvel
ITALI AX Milano, Virtus Bologna
GJERMANI Alba Berlin, Bayern Munchen
GREQI Olympiacos, Panathinaikos
SERBI Crvena Zvezda, Partizan
IZRAEL Maccabi Tel Aviv
LITUANI Zalgiris

 
Të gjitha lajmet nga Euroleague