Të gjitha lajmet

MVP

Giannis, MVP i sezonit 2018/2019

Giannis, MVP i sezonit 2018/2019

25 June, 2019 @8:59

Giannis Antetokounmpo është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit të rregullt 2018/2019 të NBA-së.

Greku Giannis në garën tejet të ngushtë mposhti basketbollistët James Harden (Houston Rockets) dhe Paul George (Oklahoma City Thunder), për ta fituar kështu këtë çmim pas një sezoni të shkëlqyer me skuadrën e Bucks.

“Ky është vetëm fillimi. Qëllimi është që ta fitoj titullin dhe nuk do të ndalem derisa kjo të ndodhë.” - u shpreh Giannis gjatë pranimit të shpërblimit.

Ndërkohë, çmimet tjera u fituan nga Luka Doncic - rookie më i mirë i sezonit, Rudy Gobert - mbrojtësi më i mirë, Pascal Siakam - lojtari me përmirësimin më të madh në krahasim me sezonet e kaluara, Lou Williams - lojtari më i mirë i inkuadruar nga banka rezervë dhe Mike Budenholzer - trajneri i vitit.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga