Të gjitha lajmet

NIKOLA MIROTIC

Prej NBA te Barcelona!

Prej NBA te Barcelona!

30 June, 2019 @12:12

Aloja e deritashme e Milwaukee Bucks, Nikola Mirotic, pritet të lë basketbollin amerikan për t’iu kthyer Euroligës.

Sipas raportit të ESPN botuar mbrëmë, aloja serbe Mirotic pritet të bëhet anëtar i ri i Barcelonës dhe është shumë afër marrëveshjes me klubin në fjalë.

Mirotic ka pasur mesatare prej 15.2 pikëve, 7.4 pikëve dhe 1.2 asistimeve në NBA sezonin e kaluar.

Basketbollisti 28 vjeç ka qenë pjesë e Real Madridit para se të kalonte në NBA ku luajti për Chicago Bullsin për 4 stinorë dhe New Orleans Pelicansin para se të bëhet pjesë e Bucksit.

23

James mikpret Davisin, ia dhuron numrin 23

28 June, 2019 @10:05

Super ylli i Los Angeles Lakersit, LeBron James, bëri një gjest që shumica e yjeve zakonisht nuk e bëjnë. Jamesi…

MVP

Giannis, MVP i sezonit 2018/2019

25 June, 2019 @8:59

Giannis Antetokounmpo është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit të rregullt 2018/2019 të NBA-së. Greku Giannis në garën tejet…

NBA DRAFT 2019

Zion Williamson numri 1 i Draftit 2019

FOTO/ nba

21 June, 2019 @10:35

Siç është pritur, skuadra e New Orleans Pelicansit sot në Draftin 2019 në NBA, zgjodhi në pozitën e parë lojtarin…

SUPERYLLI I LAKERS

James deklarohet për ardhjen e Davisit

16 June, 2019 @9:11

Super ylli i Los Angeles Lakersave, LeBron James, është deklaruar në rrjete sociale për përfoljen e fundit që vetëm…

LAKERS

Realizohet shkëmbimi i vitit

16 June, 2019 @0:38

Skuadra e New Orleans Pelicansit, më në fund e pranoi ofertën e Los Angeles Lakersave, për super yllin Anthony Davis. …

Të gjitha lajmet nga NBA