Të gjitha lajmet

3x3 EUROPE

Kosova shënon histori në 3x3 me fitore ndaj Andorrës

Kosova shënon histori në 3x3 me fitore ndaj Andorrës

30 June, 2019 @10:32

Ekipi 3x3 i Kosovës në basket ka arritur fitoren e parë dhe historike në një ndeshje zyrtare të këtij lloji të basketbolli, duke e mposhtur lehtë Andorrën.

Fitorja e Kosovës dukej që do të vinte në këtë ndeshje, pasi që ekipi i Andorrës që në fillim të takimit u pa se me cilësi është larg ndaj atij tonit.

Dhe Kosova marshoi lehtë drejtë fitores duke thelluar avantazhin dhe duke shkuar te fitorja e parë 21-6 në Grupin A, pas humbjes në ndeshjen e parë nga Sllovenia.

Arti Hajdari edhe në këtë ndeshje ishte më efikasi me 8 pikë, pasuar nga Altin Sahiti 6, Albatrit Berisha 4 dhe Arian Memeti 3 pikë.

Me këtë ndeshje Kosova ka përfunduar misionin e saj në debutim të 3x3 me një fitore dhe një humbje, pasi që vetëm fituesi i grupit shkon tutje, që doli të jetë Sllovenia.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga