Të gjitha lajmet

3x3 EUROPE

Kosova shënon histori në 3x3 me fitore ndaj Andorrës

Kosova shënon histori në 3x3 me fitore ndaj Andorrës

30 June, 2019 @10:32

Ekipi 3x3 i Kosovës në basket ka arritur fitoren e parë dhe historike në një ndeshje zyrtare të këtij lloji të basketbolli, duke e mposhtur lehtë Andorrën.

Fitorja e Kosovës dukej që do të vinte në këtë ndeshje, pasi që ekipi i Andorrës që në fillim të takimit u pa se me cilësi është larg ndaj atij tonit.

Dhe Kosova marshoi lehtë drejtë fitores duke thelluar avantazhin dhe duke shkuar te fitorja e parë 21-6 në Grupin A, pas humbjes në ndeshjen e parë nga Sllovenia.

Arti Hajdari edhe në këtë ndeshje ishte më efikasi me 8 pikë, pasuar nga Altin Sahiti 6, Albatrit Berisha 4 dhe Arian Memeti 3 pikë.

Me këtë ndeshje Kosova ka përfunduar misionin e saj në debutim të 3x3 me një fitore dhe një humbje, pasi që vetëm fituesi i grupit shkon tutje, që doli të jetë Sllovenia.

3x3 EUROPE

Sllovenia mposht lehtë dhe thellë Kosovën

30 June, 2019 @9:42

Skuadra e Sllovenisë në basketboll 3x3 është treguar tepër e fortë për Kosovën, që debutoi në këto gara zyrtarisht. …

KOSOVA U20 - MAQEDONIA U20

Kosova pëson edhe në ndeshjen e dytë

22 June, 2019 @20:11

Përfaqësuesja e Kosovës U20, pas humbjes në ndeshjen e parë miqësore kundër Rusisë, pësoi edhe në ndeshjen e dytë kundër…

KRERËT E FBK

Fetahu e Dushku në Komisione të FIBAs

Foto: FBK

18 June, 2019 @15:05

Bordi i FIBA Evropës në mbledhjen e mbajtur të hënën (17.06.2019) në Munich të Gjermanisë i ka emëruar anëtarët e…

PARA EVROPIANIT

Të lëmë gjurmë

Foto: FBK

18 June, 2019 @14:05

Për herë të parë në Kosovë do të organizohet Kampionati Evropian i Divizionit B (U20), në konkurrencën e femrave. Ky…

KOSOVA U20

Për përfaqësim sa më të mirë

Foto: FBK

17 June, 2019 @12:29

Basketbollistët e Kosovës U-20 janë duke u përgatitur intensivisht për Kampionatin Evropian, Divizioni B, që mbahet nga 12 deri më…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja