Të gjitha lajmet

BASKETBOLLISTI ITALIAN

Melli drejt NBA-së

Melli drejt NBA-së

30 June, 2019 @18:55

Basketbollisti italian, Nicolo Melli, shpejt pritet të bëhet pjesë e ligës më të fuqishme të basketbollit në botë, NBA.

ESPN ka bërë të ditur para pak çastesh se alo-qendra 28 vjeçare është pranë nënshkrimit me ekipin e New Orleans Pelicans.

Melli pritet të nënshkruajë kontratë dy vjeçare me ekipin e pelikanëve. Italiani 2.06 metra i gjatë para se të ishte pjesë e Fenerbahçes ka luajtur edhe për Brose Bambergun dhe Olimpia Milanon.

NIKOLA MIROTIC

Prej NBA te Barcelona!

30 June, 2019 @12:12

Aloja e deritashme e Milwaukee Bucks, Nikola Mirotic, pritet të lë basketbollin amerikan për t’iu kthyer Euroligës. Sipas raportit…

23

James mikpret Davisin, ia dhuron numrin 23

28 June, 2019 @10:05

Super ylli i Los Angeles Lakersit, LeBron James, bëri një gjest që shumica e yjeve zakonisht nuk e bëjnë. Jamesi…

MVP

Giannis, MVP i sezonit 2018/2019

25 June, 2019 @8:59

Giannis Antetokounmpo është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit të rregullt 2018/2019 të NBA-së. Greku Giannis në garën tejet…

NBA DRAFT 2019

Zion Williamson numri 1 i Draftit 2019

FOTO/ nba

21 June, 2019 @10:35

Siç është pritur, skuadra e New Orleans Pelicansit sot në Draftin 2019 në NBA, zgjodhi në pozitën e parë lojtarin…

SUPERYLLI I LAKERS

James deklarohet për ardhjen e Davisit

16 June, 2019 @9:11

Super ylli i Los Angeles Lakersave, LeBron James, është deklaruar në rrjete sociale për përfoljen e fundit që vetëm…

Të gjitha lajmet nga NBA