Të gjitha lajmet

LOS ANGELES

Leonard dhe George bëhen bashkëlojtarë

Leonard dhe George bëhen bashkëlojtarë

6 July, 2019 @9:56

MVP i finaleve të sivjetme në NBA, Kawhi Leonard, është larguar nga kampioni Toronto Raptors.

Leonardi arriti marrëveshje me skuadrën Los Angeles Clippers, ku do të nënshkruajë një kontratë 4 vjeçare me vlerë prej 142 milionë dollarëve, raporton ESPN.

Kawhi në Clippers do të jetë bashkëlojtar me yllin Paul George, i cili u shkëmbye nga Oklahoma për lojtarët Shai Gilgeous-Alexander, Danilo Gallinari, dhe disa të drejta të draftit në raundin e parë.

Kawhi Leonard, deri më tani është përfolur se do të kalojë te skuadra e Lakers, por ai i zgjodhi Clippersat në fund.

NË BOSTON

Enes Kanter drejt Boston Celticsit

1 July, 2019 @21:04

Basketbollisti turk që këtë stinor luajti për Portland Trailblazers, Enes Kanter, ka arritur marrëveshje me kampionin e shumëfishtë të NBA-së,…

MARKO GUDURIC

Edhe një lojtar i Fenerit në NBA

Foto: euroleague.net

1 July, 2019 @21:01

Pas italianit Nicolo Melli, Fenerbahçes edhe një lojtar i shkon drejt NBA-së. Serbi Marko Guduric është marrë vesh me…

NBA FREE AGENCY

Dita e parë e transferimeve, kalohet 3 miliardëshi

1 July, 2019 @8:28

Që në ditën e parë afatit kalimtar të lojtarëve në NBA, shuma e rrogave në kontratat e lojtarëve ka kaluar…

KD

Kevin Duranti kalon në New York!

30 June, 2019 @23:33

Super ylli i Golden State Warriorsave, Kevin Durant, sipas të gjitha gjasave do të kalojë te skuadra nga New Yorku,…

BASKETBOLLISTI ITALIAN

Melli drejt NBA-së

30 June, 2019 @18:55

Basketbollisti italian, Nicolo Melli, shpejt pritet të bëhet pjesë e ligës më të fuqishme të basketbollit në botë, NBA. …

Të gjitha lajmet nga NBA