Të gjitha lajmet

EURO U-18/ DIV B

Humbja e radhës nga U18-shet

Foto: fiba.com

Humbja e radhës nga U18-shet

8 July, 2019 @10:47

Basketbollistet e Kosovës U18 kanë pësuar edhe në ndeshjen e tretë të grupit në kuadër të Evropianit për moshat nën 18 vjet, që po mbahet në Shkup të Maqedonisë Veriore.

Pas humbjeve 97-12 nga Sllovenia dhe 100-35 nga Estonia, basketbollistet e reja të Kosovës kësaj radhe janë mposhtur 106-37 [23-14, 23-7, 26-7 dhe 34-9] nga Danimarka mbrëmë.

Illmen Bajra coach Kosovo U18

Më efikaset në ekipin e drejtuar nga Illmen Bajra kanë qenë Dea Pushkolli me 16 dhe Enisa Kamerolli me 10 pikë.

Kosova U18 bashkë me Norvegjinë U18 është në fund të tabelës së Grupit A të kësaj gare, ndërsa ndeshja e radhës për ekipin tonë do të jetë pikërisht ndaj norvegjezeve.

Dueli mes Norvegjisë U18 dhe Kosovës U18 luhet nesër (9 korrik) me fillim prej orës 18:45 në Arenën Boris Trajkovski të Shkupit.Tabela aktuale:

Sllovenia 3-0
Finlanda 3-0
Danimarka 2-1
Estonia 1-2
Norvegjia 0-3
Kosova 0-3

WOMAN EURO U-18/ DIV B

Humbje e radhës, e thellë për Kosovën U18

Foto: fiba.com

7 July, 2019 @10:01

Basketbollistet e Kosovës U18 në përballjen e dytë të Evropianit në Divizionin B që po mbahet në Shkup kanë pësuar…

WOMANS U18 EUROPEAN DIVISION B

Nga dy pikë për çerek, drejt humbjes katastrofale

Foto: nga arkivi FIBA

5 July, 2019 @17:35

Skuadra e Kosovës U18 në kategorinë e femrave është mposhtur nga bashkëmoshataret sllovene me një rezultat katastrofal, 12-97 [2-25,…

PARA EVROPIANIT

Të lëmë gjurmë

Foto: FBK

18 June, 2019 @14:05

Për herë të parë në Kosovë do të organizohet Kampionati Evropian i Divizionit B (U20), në konkurrencën e femrave. Ky…

BASHKIMI (F)

Bashkimi blindon trapezin

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

15 June, 2019 @22:57

Nënkampionja e Ligës së Femrave, Bashkimi, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. a

KAMPIONET

Kampionet aplikojnë në EuroCup

13 June, 2019 @22:32

Klubi i basketbollit të femrave të Prishtinës, KBF Prishtina, ka bërë të ditur sonte se zyrtarisht ka aplikuar për pjesëmarrje…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave