Të gjitha lajmet

EURO U-18/ DIV B

Humbja e radhës nga U18-shet

Foto: fiba.com

Humbja e radhës nga U18-shet

8 July, 2019 @10:47

Basketbollistet e Kosovës U18 kanë pësuar edhe në ndeshjen e tretë të grupit në kuadër të Evropianit për moshat nën 18 vjet, që po mbahet në Shkup të Maqedonisë Veriore.

Pas humbjeve 97-12 nga Sllovenia dhe 100-35 nga Estonia, basketbollistet e reja të Kosovës kësaj radhe janë mposhtur 106-37 [23-14, 23-7, 26-7 dhe 34-9] nga Danimarka mbrëmë.

Illmen Bajra coach Kosovo U18

Më efikaset në ekipin e drejtuar nga Illmen Bajra kanë qenë Dea Pushkolli me 16 dhe Enisa Kamerolli me 10 pikë.

Kosova U18 bashkë me Norvegjinë U18 është në fund të tabelës së Grupit A të kësaj gare, ndërsa ndeshja e radhës për ekipin tonë do të jetë pikërisht ndaj norvegjezeve.

Dueli mes Norvegjisë U18 dhe Kosovës U18 luhet nesër (9 korrik) me fillim prej orës 18:45 në Arenën Boris Trajkovski të Shkupit.Tabela aktuale:

Sllovenia 3-0
Finlanda 3-0
Danimarka 2-1
Estonia 1-2
Norvegjia 0-3
Kosova 0-3

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga